Dwa złote medale dla bełchatowianek na Mistrzostwach Polski. Nie obyło się bez problemów [FOTO]

Sport Podopieczni UKS Czempion Bełchatów zaliczyli świetny występ podczas 53. PZLA Mistrzostw Polski U18 Włocławek 2021. Mimo nieprzewidzianych problemów udało się wywalczyć dwa złote medale.

W weekend 28-30 lipca we Włocławku odbyły się 53. PZLA Mistrzostwa Polski U18. W imprezie wzięli udział również sportowcy z Bełchatowa. Mowa o podopiecznych klubu UKS Czempion Bełchatów, którzy odnotowali kolejny świetny występ.

Ze złotym krążkiem do Bełchatowa wróciła Marysia Kołodziejczuk, która zwyciężyła w biegu przez płotki na 400 metrów, a także Maja Matyśkiewicz, która okazała się najlepsza w biegu na 400 metrów.

- 53. PZLA Mistrzostwa Polski U18 Włocławek 2021 na długo zostaną zapamiętane nie tylko z powodu Super Startu Naszych Zawodniczek, ale również zatrucia pokarmowego ekipy z woj. łódzkiego (ok. 20 osób). Powody do zmartwień miała 7 na listach startowych najbardziej odczuwająca niedyspozycję Marysia Kołodziejczuk — to co przeszła to był horror. Przebrnąć i zwyciężyć eliminacje oraz finały w takim stanie osłabienia to nie lada wyczyn. Sztab Ratownictwa mega profesjonalny — dzięki Nim udało się przetrwać dwa dni – czytamy w mediach społecznościowych UKS Czempion Bełchatów.

Sportsmenki z UKS Czempion Bełchatów wystartowały również w sztafecie 4x100 m, gdzie zajęły V miejsce. Niestety, niedyspozycja spowodowana zatruciem pokarmowym wykluczyła zawodniczki z rywalizacji w sztafecie 4x400 m, w której zdaniem trenerów miały realne szanse na złoty medal.

W sportowych zmaganiach wystąpili też debiutanci z Bełchatowa. Mateusz Markowiak zajął 10 miejsce na 2000m z przeszkodami, Julia Grochulska uplasowała się na 12 pozycji w skoku wzwyż, a Zuzanna Mielczarek była 15 w siedmioboju.

Statystycznie, sportowcy z Bełchatowa zajęli 6 miejsce w klasyfikacji medalowej.