Reklama

Reklama

Bełchatów w czerwonej strefie, hit PlusLigi bez kibiców!

Opublikowano: 8 października 2020 15:25
Autor: Badys/informacje prasowe PGE Skry i GKS-u

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

sport Niestety potwierdziły się nieoficjalne doniesienia z początku tygodnia. W związku z wprowadzeniem tzw. czerwonej strefy na terenie powiatu bełchatowskiego i zwiększeniem obostrzeń minimalizujących rozprzestrzenianie się koronawirusa, zaplanowany na niedzielę mecz PGE Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem odbędzie się bez udziału publiczności, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym. Podobnie jak pojedynek piłkarzy GKS-u Bełchatów z Zagłębiem Sosnowiec w ramach rozgrywek FORTUNA 1 Ligi.

Reklama

Mecz PGE Skry z Jastrzębskim Węglem bez kibiców

W czwartek w godzinach popołudniowych podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformowano o wprowadzeniu w powiecie bełchatowskim tzw. czerwonej strefy, a wszystko przez rozprzestrzeniającego się wirusa SARS-CoV-19. Oznacza to między innymi, że od 10 października zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe w każdej przestrzeni publicznej, zarówno tej zamkniętej, jak i otwartej. Jeśli chodzi o wydarzenia sportowe, w czerwonej strefie muszą odbywać się one bez udziału kibiców.W strefie żółtej, którą od soboty będzie co do zasady cała Polska, na trybuny mogą być wypełnione w 25%.

Z tego też powodu sprzedaż biletów na niedzielny mecz PGE Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem została wstrzymana, a fani, którzy kupili wejściówki na niedzielny mecz, niestety nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu. Każdy z nich otrzyma zwrot należności na konto bankowe, z którego zapłacił za bilety. Liczymy na zrozumienie kibiców oraz z niecierpliwością czekamy na poprawę sytuacji związanej z koronawirusem, byśmy ponownie mogli gościć kibiców na trybunach.

"Nie jest to dla nas komfortowa sytuacja, bo siatkarze grają dla kibiców, którzy zawsze chętnie przychodzą do hali Energia, by obejrzeć mecz na najwyższym poziomie. Niestety teraz nie będziemy mogli liczyć na doping, jednak w pełni rozumiemy sytuację, do której podchodzimy z pełną powagą i liczymy na zrozumienie naszych fanów. Bezpieczeństwo jest w tej sytuacji priorytetem, więc apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu bełchatowskiego o jeszcze większe przestrzeganie wszelkich norm i obostrzeń. Tylko w ten sposób możemy zmniejszyć ryzyko zarażenia i liczę, że wkrótce ponownie spotkamy się w naszej hali, by w pełni przeżywać siatkarskie emocje" - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Jednocześnie bełchatowski klub poinformował, że w hali "Energia" przestrzegane są wszelkie zasady bezpieczeństwa. Szatnie oraz pomieszczenia w przestrzeni publicznej są regularnie dezynfekowane, a wszystko po to, by zespoły, sztaby szkoleniowe, media (ich liczba zostanie zredukowana do minimalnej) oraz osoby, które będą zaangażowane w organizację niedzielnego meczu, mogły czuć się bezpiecznie. W hali rozstawione będą stacje dezynfekujące oraz płyny, a każda osoba musi nosić maseczkę zakrywającą nos i twarz.

Czerwona strefa w powiecie bełchatowskim będzie obowiązywała do odwołania, ale nie krócej niż do 17 października, bo weryfikacja danych następuje w każdy czwartek a wynikające z niej zmiany stanu prawnego wchodzą w życie dwa dni później.

Przypominamy, że wszystkie mecze z udziałem PGE Skry kibice będą mogli oglądać w na kanale Polsacie Sport oraz na platformie internetowej IPLA.

GKS z Zagłębiem też przy pustych trybunach

Również kibice piłkarscy z powiatu bełchatowskiego nie zobaczą meczu swojej drużyny z trybun GIEKSA Areny. W skutek decyzji podjętych przez Ministerstwo Zdrowia także zaplanowany na sobotę 10 października mecz 8. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy GKS-em Bełchatów a Zagłębiem Sosnowiec odbędzie się bez udziału publiczności.Na Stadion Miejski tego dnia będą mogli wejść jedynie - w ograniczonej liczbie - dziennikarze i fotoreporterzy na podstawie jednorazowych akredytacji oraz osoby niezbędne do organizacji meczu.

W tej sytuacji rywalizację z Zagłębiem Sosnowiec wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić wyłącznie za pośrednictwem serwisu internetowego IPLA.TV, gdzie udostępniona zostanie bezpłatna transmisja. W tym przypadku można mówić o powtórce z rozrywki. W podobnych okolicznościach musiał się bowiem odbyć czerwcowy pojedynek z sosnowiczanami wygrany przez "Brunatnych" w stosunku 2:1 po bramkach Czajkowskiego i Małachowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.