Dwa medale na Mistrzostwach Polski. Bełchatowianie pokazali świetną formę

Autor: | Zdjęcie: pixabay

Dwa medale na Mistrzostwach Polski. Bełchatowianie pokazali świetną formę - Zdjęcie główne

foto pixabay

Sport Dwójka bełchatowian — Agnieszka Krawętek oraz Krzysztof Marczak wrócili do domu ze złotymi medalami III Mistrzostw Polski w Ultramaratonie Nordic Walking. Oba krążki udało się wywalczyć w sztafetach.

Z końcem września w Lublińcu zorganizowane zostały III Mistrzostwa Polski w Ultramaratonie Nordic Walking. Zawodnicy zmagali się w kategorii indywidualnej, a także sztafetach 4 × 14 km z ustalonym na 10 godzin limitem czasowym.

Wśród sportowców, rywalizujących o miano najlepszych w Polsce znalazła się dwójka bełchatowian, Agnieszka Krawętek oraz Krzysztof Marczak. Oboje odnotowali świetny start, zwłaszcza w sztafetach, w których byli nie do pokonania.

Krzysztof Marczak wraz z Małgorzatą Kubiszyn, Radosławem Niepokój i Erwiną Wilusz pokonali trasę sztafety mieszanej w nieco ponad 6 godzin i 13 minut, zdobywając tym samym złoty krążek.

Z kolei w sztafecie kobiet obok Agnieszki Krawętek wystartowały Renata Jachimowicz, Hanna Krajewska i Małgorzata Szymska. Panie zaprezentowały świetną formę, pokonując 56 kilometrów trasy w czasie 6:33:04 i uplasowały się na najwyższym stopniu podium.