Medale bełchatowskich zapaśników. Za nami Mistrzostwa Województwa Łódzkiego [FOTO]

Sport Trzy medale, w tym jeden złoty – to zdobycze bełchatowskich zapaśników w Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego, które rozgrywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie.

Kolejne zdobycze medalowe znalazły się na koncie zapaśników Akademii GKS Bełchatów. Ten najcenniejszy wywalczył Dawid Januszewski w kat. 48 kg. 12-latek w walce o złoto pokonał starszego o rok Filipa Ganziuka z PTC Pabianice. Dwa pozostałe medale to srebrne krążki, które zawisły na szyjach Kuby Zjawińskiego (kat. 52 kg) i Norberta Szymanka (kat. 68 kg). Pierwszy z nich po porażce z Przemkiem Andrychowskim (Olimpijczyk Radom), w drugiej walce nie dał szans Patrykowi Lewandowskiego (AKS Piotrków Tryb.). Za to Norbert na start przegrał z Kubą Zającem (Olimpijczyk), by następnie pokonać Bruno Wojdalę (AKS Piotrków Tryb.). Młodzi zapaśnicy medale odbierali z rąk srebrnego medalisty olimpijskiego z 1992 r. oraz trzykrotnego zapaśniczego wicemistrza Europy, Piotra Stępnia.

Ponadto w mistrzostwach Akademię reprezentował Aleksander Sałuda (kat. 75 kg). W klasyfikacji drużynowej najlepszy był PTC Pabianice (49 pkt.), drugi Olimpijczyk Radom (40) a trzeci ZKS Radomsko (30). Podopieczni duetu trenerskiego Andrzej Olczyk – Janusz Włastowski zajęli piąte miejsce z 17 punktami.