Reklama

Reklama

Bełchatowianki powołane na Mistrzostwa Europy. Pozostaje tylko kwestia... finansowa

Opublikowano: pt, 1 kwi 2022 14:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Trenerzy Kadry Narodowej Taekwon-Do ITF powołali dwie bełchatowianki do składu Reprezentracji Polski na XXVI Mistrzostwa Europy w Taekwon-DO ITF. Zmagania sportowców odbędą się w Porecu w Chorwacji. Żeby jednak Natalia i Olena mogły przetestować swoje umiejętności na międzynarodowych zawodach, potrzebne są pieniądze, które sfinasują wyjazd. W internecie ruszyły zbiórki

Reklama

Powołanie do kadry juniorek otrzymała Natalia Ciążyńska II DAN i Olena Papuga I DAN. Obie zawodniczki trenują na codzień w Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do pod okiem trenera Wiktora Karnawalskiego IV DAN - Natalia od 8 lat, a Olena od 9 lat. Wyjazd na Mistrzostwa Europy poprzedzi zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, gdzie pod okiem Trenerów Kadry Mistrza Jarosława Suski VII DAN i Mistrza Jacka Łuniewskiego VIII DAN, zawodniczki BAT Bełchatów będą szlifować umiejętności w walkach i układach formalnych.

W tym roku odbyły się już dwa ogólnopolskie konkursy Taekwon-Do na których dziewczęta wywalczyły miejsca na podium. Podczas Pucharu Polski w Nowej Rudzie-Słupie, Olena Papuga zdobyła III miejsce w Walkach Juniorek do 45kg, natomiast Natalia Ciążyńska zdobyła II miejsce w walkach do 65kg i II miejsce w konkurencji układów stopnia II DAN. Kolejnymi zawodami było Grand Prix Polski w Głubczycach, gdzie dwa najwyższe miejsca na podium należały do zawodniczek BAT Bełchatów, I miejsce dla Natalii, a II dla Oleny - należy tutaj wsponieć, że młodsza Olena startowała w kategorii juniorek, gdy wiekowo sklasyfikowana jest jako juniorka młodsza. Kolejnymi krążkami przywiezionymi z Głubczyc były krążki brązowe za walki i srebrny Natali Ciążyńskiej za konkurencję układów II DAN w kategorii seniorów.

Powyższe wyniki zostały wysoko ocenione przez selekcjonerów Kadry Taekwon-Do ITF.

W tym roku występ na Mistrzostwa Europy w Chrowacji nie jest finansowany ze środków Polskiego Związku Taekwon-Do i wszyscy zawodnicy chcący wziąć w nim udział, muszą je samemu sfinansować. Koszt całkowity takiego startu to około 5000 PLN, a na tę kwotę składa się udział w zgrupowaniu kadry, wyjazd, pobyt i opłaty startowe. Dlatego obie zawodniczki założyły internetową zbiórkę pieniędzy, aby móc pojechać do Poreca.

Wszyscy chętni wspomóc młode talenty mogą to zrobić poprzez wpłacanie każdej możliwej kwoty pod adresami:

Olena Papuga >> https://zrzutka.pl/cprvs7

Natalia Ciążyńska >> https://zrzutka.pl/gp3mfu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy