Reklama

Reklama

Zdalne sterowanie inteligentnym domem - to już możliwe!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zdalne sterowanie inteligentnym domem - to już możliwe! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Rozwój smartfonów i innych technologii znacząco wpłynął na rozwój inteligentnych domów i zarządzanie nimi. Możliwości technologiczne coraz śmielej wkraczają do gospodarstw domowych i coraz więcej osób decyduje się na tego typu udogodnienie. Stąd nasuwa się pytanie - jak sterować inteligentnym domem i czy jest to skomplikowane? O czym warto wiedzieć, omawiając zarządzanie Smart Home?

Reklama

Zdalne sterowanie inteligentnym domem - o czym warto wiedzieć?

Zdalne zarządzanie inteligentnym domem jest dogodnym i nieustannie ulepszanym rozwiązaniem, które jest również w pełni bezpieczne. Sterowanie może być wykonywane przy pomocy nadajników radiowych, ale i zdalnie przy użyciu smartfona czy tabletu. Centralny modem sterujący połączony jest z siecią za pomocą routera. W swoim urządzeniu wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację i połączyć ją z modemem sterującym. W ten sposób można zarządzać oświetleniem w domu, zmienić temperaturę w pomieszczeniu, włączyć alarm czy zamknąć bramę do garażu. Takie rozwiązania oferuje firma Zamel, między innymi dzięki funkcjonalnośc Exta Life: https://zamel.com/pl/exta-life/wprowadzamy-do-systemu-nowa-funkcjonalnosc-Exta-Life-Cloud. Oprócz zarządzania bezpośredniego w powyższym systemie została wprowadzona możliwość sterowania systemem przez chmurę. Exta Life Cloud to rozwiązanie, które ułatwia sterowanie swoim inteligentnym domem z wybranego miejsca na świecie.

Możliwości sterowania inteligentnym domem

Sterowanie inteligentnym domem przy pomocy smartfona lub tabletu to wygodna opcja. Aby móc z niej korzystać, należy zainstalować w urządzeniu odpowiednią aplikację i połączyć ją z modemem sterującym domem. Dzięki temu możliwe staje się zarządzanie wieloma aspektami domostwa. Mocno rozbudowana jest sama opcja sterowania oświetleniem. Oprócz możliwości wyłączenia czy włączenia lamp w wybranych pomieszczeniach, dostępna jest także funkcja ustawiania intensywności oświetlenia, tworząc pożądany w pokoju nastrój. Oprócz oświetlenia, alarmu czy temperatury, Zamel.pl umożliwia także sterowanie wszystkimi czujnikami i włącznikami w domu. A to wszystko przy pomocy smartfona z dowolnego miejsca na świecie.

Zdalne sterowanie inteligentnym domem - korzyści

Przede wszystkim jest to rozwiązanie, które znacznie ułatwia codzienne czynności i niesie ze sobą szereg innych korzyści. Oprócz tego, że zapewnia to po prostu komfort i ogromną wygodę, ponieważ można sterować wybranymi elementami domu, będąc daleko od niego. Dzięki temu posiadacz takiego Smart Home ze zdalnym systemem sterowania zawsze ma pewność, że zamknął drzwi, czy włączył alarm. Co za tym idzie, zyskać można spokój psychiczny i więcej wolnego czasu. Wybór takiego rozwiązania może także skutecznie pomóc obniżyć rachunki, np. za prąd, czy ogrzewanie. Zmniejsza się również ryzyko wystąpienia awarii, takich jak pożar, czy zalanie.

Zdalne sterowanie domem inteligentnym to z pewnością rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę przy projektowaniu swoich czterech kątów. Zapewnia ogromną wygodę, spokój, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo i pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd i ogrzewanie. Wygodne sterowanie zdalne jest proste i intuicyjne w obsłudze, dlatego każdy prędko pojmie obsługę tego systemu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE