Zastanawiasz się nad złożeniem pozwu rozwodowego? Dobrze się przygotuj do takiego kroku!

Opublikowano:
Autor:

Zastanawiasz się nad złożeniem pozwu rozwodowego? Dobrze się przygotuj do takiego kroku! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Każdą kluczową decyzję życiową wypadałoby starannie przemyśleć. W przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być… zaskakujące i mało przyjemne. Dokładnie tak jest z małżeństwem: i podczas jego zawierania, i w sytuacji przedwczesnego zakończenia związku. A mało kto wie, czego można się spodziewać w sądzie. Chcąc jak najszybciej zamknąć nieudany rozdział w życiu, warto pogłębić swoją wiedzę na ten temat.

Sam pozew o rozwód to często za mało. W sądzie trzeba składać rozmaite pisma i oświadczenia

O tym, że wniosek rozwodowy musi spełniać wszystkie, nawet najdrobniejsze wymogi formalne, raczej nie ma sensu przypominać. W zgodnej opinii prawników, kluczową częścią pozwu jest jego precyzyjne, szczegółowe uzasadnienie. Dotyczy to również sytuacji, w której oczekuje się orzeczenia rozwodu bez orzekania o winie, kiedy małżeństwo nie ma wspólnych, małoletnich dzieci. Dla sądu jedyną przesłanką, która pozwala na przychylenie się do wniosku o zakończenie małżeństwa, jest całkowity rozpad uczuciowych, majątkowych i intymnych więzi. Innymi słowy w pozwie trzeba wykazać, że męża i żonę już od dłuższego czasu w zasadzie nic nie łączy. Należy się posługiwać konkretnymi przykładami, przywoływać faktyczne sytuacje. A nawet wtedy sąd może zwrócić się o uzupełnienie pozwu o pisma procesowe, na przykład ustosunkowanie się do odpowiedzi współmałżonka na pozew. Tego rodzaju dokumenty również muszą być sporządzane w poprawny sposób.

Licz się z tym, że podczas rozpraw rozwodowych padną trudne pytania o delikatne, prywatne sprawy

Zgodnie z tym, co swoim klientom doradza Kancelaria Adwokacka Chojka, nie istnieje coś takiego jak tematy tabu, których sądy nie poruszają. Zachowanie w domu i w pracy, sposób ubierania się, sukcesy i porażki w życiu zawodowym, higiena osobista, jakość współżycia seksualnego, poglądy polityczne, podejście do posiadania oraz wychowania dzieci – te i wiele innych aspektów mogą zostać poruszane podczas sprawy rozwodowej. I o wszystkim trzeba mówić otwarcie, ale w odpowiedni sposób, jeżeli całe postępowanie ma się zakończyć po Twojej myśli. Pomoc pełnomocnika prawnego wcale nie stanowi gwarancji zamierzonych rezultatów. Korzystając z informacji i odpłatnych pakietów ze strony https://www.rozwodznia.pl/dokumenty-do-kupienia/pozew-rozwodowy-bez-orzekania-o-winie/ można uzyskać rozwód samodzielnie przygotowując pozew oraz wszystkie pozostałe dokumenty. Szczególnie przydatna wydaje się lista pytań, jakie najczęściej zadają sądy podczas procesów rozwodowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE