Na czym polega zabieg wypełniania doliny łez i ile kosztuje?
Wypełnianie doliny łez poprzedza wizyta kwalifikacyjna u specjalisty. W trakcie rozmowy lekarz ocenia ogólny stan zdrowia, pyta o przebyte choroby, przyjmowane leki i przedstawia czynniki wykluczające możliwość wykonania zabiegu. Następnie lekarz dobiera ilość preparatu potrzebną do nadania objętości w problematycznym obszarze. Wiedz, że procedura nie wymaga zastosowania znieczulenia, choć jeśli masz bardzo niski próg bólu, specjalista może użyć środka anestetycznego do stosowania miejscowego.
Na czym dokładnie polega wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym? Lekarz medycyny estetycznej za pomocą igły lub kaniuli w umiejętny sposób wprowadza do tkanki podskórnej 0,2-0,5 ml preparatu dla jednej okolicy oczu. Kwas hialuronowy jest aplikowany liniowo do przestrzeni od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Cała procedura trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Sukces tego zabiegu zależy od kilku czynników, w tym m.in. jakości użytego preparatu. Upewnij się, czy specjalista korzysta z wysokiej klasy certyfikowanego kwasu hialuronowego. Dużą rolę odgrywa także doświadczenie i umiejętności manualne lekarza, który podczas iniekcji musi wykazać się odpowiednim wyczuciem, tak aby nie wprowadzić ani zbyt mało, ani zbyt dużo kwasu w leczony obszar.
Bezpośrednio po wprowadzeniu kwasu hialuronowego w obszar terapeutyczny mogą wystąpić u Ciebie objawy takie jak np.:
- świąd,
- przebarwienia,
- nadmierna pigmentacja skóry,
- przebarwienia,
- niewielkie krwiaki (ślady po wkłuciach).
Ile kosztuje wypełnianie doliny łez? Zalecenia pozabiegowe
Masz bruzdy pod oczami i zastanawiasz się, jaka jest orientacyjna cena tego typu procedury? W większości klinik medycyny estetycznej wypełnianie zapadniętej doliny łez kwasem hialuronowym kosztuje około 1500-2000 złotych. Jeśli cena jest znacznie niższa, zachowaj czujność, gdyż może to oznaczać, że stosowany preparat jest podróbką, co grozi wystąpieniem różnych powikłań.
Jeśli chodzi o zalecenia lekarskie, po zabiegu staraj się nie narażać skóry na duże wahania temperatur. Unikaj wysiłku fizycznego i pływania w basenie przez kilka dni od poddania się procedurze. Zrezygnuj z sauny, solarium i ekspozycji słonecznej przez około 14 dni od dnia wykonania zabiegu. Warto wstrzymać się też od wykonywania makijażu przez dobę od zabiegu i starać się nie dotykać twarzy dłońmi. O pozostałych zaleceniach poinformuje Cię lekarz wykonujący kurację.
Kto najczęściej poddaje się wypełnianiu doliny łez?
Dla kogo przeznaczone jest wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym? Kto szczególnie chętnie korzysta z tej metody? Na zabieg decydują się kobiety i mężczyźni zmagający się z problemem bruzd pod oczami, którym zależy na odmłodzeniu wizerunku oraz odzyskaniu młodzieńczego wyrazu twarzy. Problem ten pojawia się zwykle u pacjentów po 40. roku życia. Spadek jakości skóry w okolicy oka jest naturalną oznaką procesu starzenia, co możemy zauważyć szczególnie często u szczupłych osób. Choć jak pokazuje praktyka lekarska, zdarza się, że wyraźne zagłębienia skóry idące od wewnętrznego kącika oka po skosie w dół występują też u znacznie młodszych osób po 20 roku życia.
Wypełnianie doliny łez a czynniki wykluczające
Nie zawsze lekarz może wykonać wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym. Podstawowymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne,
- zbyt młody wiek pacjenta,
- przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym,
- skłonność do bliznowców,
- choroby nowotworowe,
- zakażenie bakteryjne,
- nierealistyczne oczekiwania co do efektów,
- nadwrażliwość na składniki preparatu,
- aktywna opryszczka.
Jeśli obserwujesz u siebie pewne objawy wyżej wymienione, najprawdopodobniej zabieg nie będzie mógł być u Ciebie wykonany. W razie wątpliwości spisz pytania i zadaj je podczas wstępnej konsultacji specjalistycznej w klinice.
Komentarze (0)