Reklama

Wszystko, co warto wiedzieć o rasie cocker spaniel!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wszystko, co warto wiedzieć o rasie cocker spaniel! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Cocker spaniel to rasa psa, która wyjątkowo spodobała się wszystkim zwolennikom czworonożnych przyjaciół. Nie ma się czemu dziwić, bowiem te niezbyt duże pieski, są nie tylko bardzo życzliwie usposobione, ale również wyjątkowo miłe i piękne. Co warto wiedzieć o cocker spanielu, zanim zabierzesz go do domu?

Każdy nowy pies w domu to fascynująca przygoda i obowiązki, a także konieczność wdrożenia kilkuetapowej tresury. I w przypadku cocker spaniela, będzie trzeba zadbać o przyjemne środowisko, a także warunki, które dla naszego psa będą świadczyły o wygodzie i miłości. Niestety brak wiedzy o tym, co jest ważne przy opiece nad tymi pieskami, często kończy się chorobami i frustracją. A o czym faktycznie warto pamiętać?

Cocker spaniel – pochodzenie i historia rasy

Cocker spaniel charakteryzuje się typem sylwetki ujętym w ogólnym nazewnictwie, jako wyżłowaty. Aktualnie to jeden z popularniejszych psów do towarzystwa, rzadziej pod kątem użytkowym. Pochodzenie cocker spaniela nie jest do końca znane, a pierwsze wzmianki na jego temat pojawiły się mniej więcej w XIV wieku.

Dawniej psy tego typu były używane do tego, by płoszyć ptactwo z szuwarów, ułatwiając tym samym polowanie myśliwym.

Wygląd cocker spaniela – czym się wyróżniają?

Wygląd cocker spaniela jest dość charakterystyczny, a to, co szczególnie zwraca uwagę to sierść, dłuższa na uszach. Dzięki niej cocker spaniele nabierają wyjątkowego uroku.

Cocker spaniel angielski w kłębie może mieć od 38 do 41 cm, przy czym suki są zwykle nieco mniejsze. Idealna waga to mniej więcej 14 kg, utrzymując ją pies jest w stanie utrzymać swój wyżłowaty typ budowy.

To, co najbardziej wyróżnia cocker spaniele to wesołe i życzliwe usposobienie. Chętnie bawi się z dziećmi, będąc świadomym i bardzo tolerancyjnym, dla różnych zachować kompanem do towarzystwa.

Zwykle też nie ma większego problemu z tym, by cocker spaniel został wprowadzony do domu, w którym przebywają inne zwierzęta. Świetnie dogaduje się zarówno z kotami, jak i z psami.

Cocker spaniel – żywienie

Nietolerancje i alergie pokarmowe to jedne z dolegliwości, na niestety może cierpieć cocker spaniel. Dlatego, warto podawać mu pokarm, który jest im specjalnie dedykowany. W niektórych przypadkach niezbędna będzie w tym celu nawet konsultacja z lekarzem. W tym wpisie dowiesz się dużo więcej na ten temat: https://piesotto.pl/blog/jak-karmic-psa-cocker-spaniel/

Chcesz nabyć cocker spaniela i zastanawiasz się, czy to dobry pomysł? Te psy są wyjątkowo serdeczne i dobrze usposobione, a bawiąc się, sprawią Twojej rodzinie ogrom radości!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE