Reklama

Warszawa czy podwarszawska miejscowość – gdzie kupić mieszkanie?

Opublikowano:
Autor:

Warszawa czy podwarszawska miejscowość – gdzie kupić mieszkanie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Chcesz zdecydować się na zakupienie mieszkania w stolicy Polski? Musisz przygotować się na dość wysokie wydatki. A może lepiej zdecydować się na lokal położony w jednej z podwarszawskich miejscowości?

Ceny nieruchomości w Warszawie nie należą do niskich. Musimy liczyć się z kosztem nawet około 7000-7500 złotych za metr kwadratowy, jeśli interesuje nas mieszkanie w dobrej lokalizacji. Jeśli jednak zdecydujemy się na jedną z oddalonych od centrum dzielnic albo podwarszawską miejscowość, na przykład Pruszków, Piastów, Marki, Ząbki, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno czy Wołomin, możemy zapłacić już znacznie mniej.

Mieszkanie w Warszawie – blisko, ale drogo

Jeśli pracujesz w centrum Warszawy, na pewno wiesz, że dojazdy do pracy z oddalonej miejscowości mogą być nie tylko długie, ale i kosztowne. To jeden z głównych minusów poszukiwania nieruchomości poza stolica. Jeśli zatem twoim miejscem pracy jest Warszawa mieszkania na sprzedaż w tym mieście powinno znaleźć się na twojej liście na najwyższej pozycji.

Wprawdzie za lokal będziemy musieli zapłacić więcej niż za mieszkanie czy nawet dom pod miastem, ale za to nie musimy obawiać się o długie dojazdy oraz o wydatki na paliwo. Oczywiście, do dyspozycji mamy także połączenia oferowane przez kolej SKM, ale codzienne spędzanie czasu w kolei czy w aucie nie jest wymarzoną perspektywą dla każdego – nawet kosztem tańszej nieruchomości.

Tanio i w stolicy – na co warto się zdecydować?

Jeśli także stoisz przed dylematem dotyczącym lokalizacji swojego przyszłego mieszkania, warto przeanalizować propozycje, które może nam przedstawić każdy warszawski deweloper. Bardzo dużo zależy tutaj od znalezionych przez nas nieruchomości i ich lokalizacji, dlatego najlepiej bazować na dostępnych ofertach. Być może uda nam się znaleźć mieszkanie w jednej z warszawskich dzielnic w cenie tylko niewiele wyższej niż to podwarszawskich gmin?

Różnica w zakupie mieszkania w Warszawie a pod Warszawą to zwykle od 40 do 60 tysięcy złotych. Czy warto płacić więcej? A może lepiej wybrać tańszą opcję? Wszystko zależy już od nas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE