Reklama

Tanie krzesła biurowe także mogą być ergonomiczne!

Opublikowano:
Autor:

Tanie krzesła biurowe także mogą być ergonomiczne! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zakupienie ergonomicznego krzesła biurowego wcale nie musi oznaczać ponoszenia wysokich kosztów! Na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego modelu do pracy przy biurku?

Często możemy spotkać się z przekonaniem, że tanie krzesła biurowe są niewygodne i nie mogą być ergonomiczne. Rzeczywiście, wiele ekonomicznych modeli nie wyróżnia się potrzebną na stanowisku biurowym ergonomią, ale nie oznacza to wcale, że nie możemy zakupić tanich i ergonomicznych mebli tego rodzaju.

Osoby zainteresowane zakupem wygodnych, bezpiecznych i ergonomicznych krzeseł biurowych powinny przede wszystkim wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiednich modeli. Podpowiadamy, co jest najważniejsze!

Ergonomiczne krzesło biurowe – czyli jakie?

Pod pojęciem ergonomii kryje się nauka poświęcona dopasowywaniu przestrzeni pracy do możliwości człowieka, aby zmniejszyć negatywny wpływ tej przestrzeni na jego zdrowie.

Wobec tego ergonomiczne krzesło biurowe to takie krzesło, które będzie wygodne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu, nie będzie powodowało bólów pleców, a także nie będzie prowadziło do poważniejszych schorzeń układu kostno-stawowego i nerwowego.

Korzystanie z ergonomicznego krzesła biurowego jest wskazane dla osób, które mają pracę siedzącą, na przykład przy komputerze. Dzięki takiemu wyposażeniu można wtedy zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób zawodowych, na przykład skrzywień, zwyrodnień kręgosłupa, nadmiernego napięcia mięśniowego.

Ergonomiczne krzesła biurowe często kojarzą się z wysokimi cenami. Jednak w sprzedaży znajdziemy również modele łączące w sobie walory ergonomii wraz z przystępnymi cenami. Jak można je rozpoznać?

Czym powinno wyróżniać się dobre krzesło biurowe?

Przy poszukiwaniu dobrego krzesła biurowego, także tego w niskie cenie, warto zwrócić szczególną uwagę na jego konstrukcję, ponieważ to od niej zależą doznania wynikające z jego użytkowania.

Przede wszystkim krzesło powinno posiadać wyprofilowane oparcie, dzięki któremu można uzyskać komfortowe podparcie dla kręgosłupa. Szczególnie ważna jest część lędźwiowa, która powinna być wcięta tak, aby odpowiadać naturalnemu profilowi anatomicznemu pleców.

Dodatkowym plusem będzie dynamiczne oparcie, czyli możliwość wychylenia się oparcia do tyłu, aby wyprostować sylwetkę. Taka funkcja dostępna jest w niektórych modelach krzeseł biurowych w niskich cenach.

Także należy zwrócić uwagę na wymiary siedziska – nie powinno być ono zbyt głębokie, ponieważ będzie wtedy uniemożliwiało prawidłowe zgięcie nóg. Na głębokość siedziska powinny zwrócić szczególną uwagę osoby niższe.

Oprócz tego dobre krzesło biurowe powinno posiadać także płynną regulację wysokości siedziska w jak najszerszym zakresie. Dodatkowym plusem będzie możliwość regulacji położenia podłokietników, aby można było dostosować je do swojej sylwetki.

Te wszystkie rozwiązania konstrukcyjne można spotkać również w krzesłach biurowych dostępnych w niższych cenach – poniżej 200-300 złotych w zależności od producenta.

Gdzie kupić ergonomiczne krzesło biurowe bez przepłacania?

Ergonomiczne krzesła biurowe w niskich cenach można obecnie zakupić w wielu sklepach. Warto więc zapoznać się z różnymi ofertami przed dokonaniem zakupu – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również w tych internetowych (np. tutaj).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE