Systemy Ogrodzeniowe Bełchatów - Jak wybrać ogrodzenie?

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zastanawiacie się Państwo nad wyborem ogrodzenia? Na pewno spotkaliście się Państwo z różnego rodzaju ogrodzeniami. Różnią się one m.in. sposobem przygotowania terenu, wykonaniem, użytym materiałem, późniejszą konserwacją. Jeśli spędza to Wam sen z powiek, to zapraszamy do lektury.

Z pozoru proste, ale Jeśli zagłębimy się w szczegóły może nam spędzić sen z powiek. Tradycyjne ogrodzenia z cegły klinkierowej są coraz rzadziej wybierane. Często zastosowanie taniej cegły powoduje szybkie jej pękanie, wykruszanie się, a zastosowanie złej zaprawy powoduję brzydkie i ciężkie do usunięcia zacieki. Sam montaż palisady do słupków klinkierowych wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Dzięki temu przy wierceniu otworów unika się niepotrzebnych odprysków szkliwa.

Dużą popularnością cieszą się ogrodzenia murowane wykonywane z betonowych bloczków łupanych lub gładkich. Ogromna gama kolorystyczna oraz różnorodne wymiary dają duże możliwości przeróżnych kompozycji (od prostych podmurówek do pełnych murków). Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z potrzeby dbania o takie ogrodzenia. Bloczki betonowe są wstępnie zaimpregnowane na etapie produkcyjnym. Konieczna jest ich ponowna impregnacja zaraz po skończonym murowaniu oraz cyklicznie powtarzana co rok lub dwa lata (w zależności od otoczenia w jakim znajduje się ogrodzenie). Impregnat zabezpieczy nasze ogrodzenie przed narastającym mchem, brudem i wykwitami oraz co najważniejsze pozwoli utrzymać kolor na długie lata.

Nowością na rynku są bloczki z betonu architektonicznego. Do tej pory najczęściej jeśli ktoś decydował się na beton architektoniczny musiał najpierw wymurować murki z bloczków betonowych lub pustaków kratowych i obkładać je gotowymi płytami. Montowane za pomocą kołków rozporowych przez które tego typu ogrodzenia tracą urok i stają się niekorzystne cenowo. Aby tego uniknąć zaczęto produkować właśnie gotowe bloczki. Przy tym rozwiązaniu impregnacja niestety musi być wykonywana.

Niepowtarzalny urok mają również ogrodzenia murowane. Otynkowane lub odłożone warstwa styropianu i obrobione wyprawą w kolorze elewacji domu. Największym problemem jaki się tutaj pojawia to wilgoć. Bardzo często już po kilku latach nasiąknięty tyk odpada i renowacja całego ogrodzenia mocno obciąży domowy budżet.

Opisane w tym artykule przykłady wymagają wykonania fundamentu w całej linii ogrodzenia. Powinien on być wyko pany poniżej strefy przemarzania gruntu. Dostępne na rynku są również gotowe belki podwalinowe na który możemy ułożyć np. dwie warstwy podmurówki z bloczków łupanych. Podczas wykonywania ogrodzenia murowanego należy odpowiednio wykonać instalację do automatyki oraz domofonów.

Po więcej informacji zapraszamy do naszego biura w Bełchatowie przy ulicy Przemysłowej 5. Do państwa dyspozycji przygotowaliśmy SHOWROOM, 400m2 placu wystawowego na którym można pooglądać proponowane przez nas ogrodzenia. Bardziej praktycznymi i bezobsługowymi są ogrodzenia palisadowe na słupkach stalowych. O tym napiszemy w przyszłym m-c. n

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE