Reklama

Sport to zdrowie... do stracenia. Dowiedz się, jak prowadzić treningi i regenerować ciało, aby uniknąć niepotrzebnych urazów

Opublikowano:
Autor:

Sport to zdrowie... do stracenia. Dowiedz się, jak prowadzić treningi i regenerować ciało, aby uniknąć niepotrzebnych urazów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Moda na aktywny tryb życia zatacza coraz szersze kręgi. Na ulicach widuje się więcej rowerzystów i biegaczy, a sklepy ze sprzętem sportowym w Polsce biją kolejne rekordy sprzedaży. Przy okazji wzrasta też statystyka szeroko pojmowanych interwencji lekarskich, związanych z rosnącą liczbą kontuzji odnoszonych przez amatorów wysiłku fizycznego. Warto zatem poznać kilka podstawowych zasad, które pozwalają zmniejszyć ryzyko urazu do minimum.


Lepiej zawczasu zapobiegać, niż później boleśnie leczyć. Pamiętaj o zakładaniu porządnych ochraniaczy

Stara prawda nie straciła zupełnie nic na swojej aktualności. Choć sportowy sprzęt staje się coraz bardziej zaawansowanych, oferując mnóstwo przydatnych funkcji, żeby wymienić tylko precyzyjne monitorowanie licznych parametrów organizmu. Jednak elektronika nigdy nie zastąpi tych elementów, które mają służyć zabezpieczeniu ciała przed poważniejszymi uszkodzeniami. Znakomitym przykładem takiego sportowego akcesorium, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby ćwiczącej regularnie, będzie stabilizator na kostkę. Naturalnie orteza stawu skokowego nie zastąpi profesjonalnego leczenia, jednak pełni bardzo ważne funkcje profilaktyczne. Zmniejsza obciążenia wrażliwych struktur wewnętrznych, takich jak więzadła oraz torebki stawowe. Przy złym postawieniu stopu albo silnym uderzeniu uszkodzenia są minimalizowane. Użytkownicy takich ograniczy często nie muszą rezygnować ze swojego sportowego hobby, nawet jeżeli mieli za sobą „mały wypadek” mogą pozostać aktywni fizycznie.

Nie wiesz, jak dobrać stabilizator na kostkę bądź inne akcesoria na swoje potrzeby? Skonsultuj się ze specjalistami

Dostosowanie akcesoriów do indywidualnych predyspozycji oraz stanu zdrowia jest tutaj kluczowe. Ortezy stawu skokowego, podobnie jak pozostałe elementy wyposażenia sportowo-medycznego, występują w wielu różnych odmianach. Usztywniacze, opaski kompresyjne i elastyczne, stabilizatory o zróżnicowanej twardości... to tylko część specjalistycznych produktów, jakie można znaleźć w internetowym sklepie Mega Medic. Samodzielne wybieranie takiego sprzętu jest oczywiście całkowicie pozbawione sensu – decydujące znaczenie ma tutaj diagnoza postawiona przez lekarza oraz jego zalecenia. W miarę możliwości warto rozejrzeć się za ortezami wykonywanymi na indywidualne zamówienie, idealnie dopasowanymi do osobistych parametrów anatomicznych. Jednak na takie rzeczy zwykle mogą sobie pozwolić głównie profesjonalni sportowcy, korzystający z rozbudowanego zaplecza medycznego i finansowego. „Zwykłym śmiertelnikom” pozostaje dobór rozmiaru, mierzonego zazwyczaj poprzez obwód w kostce. Oznaczenie stabilizatora może być zatem zupełnie inne niż noszonego obuwia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE