Soniczna czy elektryczna - jaka szczoteczka będzie dla Ciebie właściwa?

Opublikowano:
Autor:

Soniczna czy elektryczna - jaka szczoteczka będzie dla Ciebie właściwa? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zdrowe zęby gwarantują piękny uśmiech, a także rzadsze wizyty w stomatologa. Higiena jamy ustnej zwykłą manualną szczoteczką to przeżytek. Obecnie ogromną popularnością cieszą się szczoteczki soniczne i elektryczne, które charakteryzuje o wiele większa dokładność czyszczenia i usuwania bakterii. Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz szczoteczkę idealną dla Ciebie.

Jak działają szczoteczki soniczne?

Najnowsza technologia w czyszczeniu jamy ustnej to szczoteczka soniczna. Jej działanie polega na wytwarzaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które wspomagają czyszczenie zębów. Główka szczoteczki wykonuje od 30 do nawet 60 tysięcy ruchów na minutę, są to ruchy wymiatające (drgania), które chronią dziąsła, usuwają osad nazębny i przebarwienia. Mikro bąbelki, które powstając, wnikają głęboko między zęby, a cząsteczki śliny mieszają się z pastą, przez co proces czyszczenia staje się bardziej precyzyjny. Szczoteczki soniczne są bezpieczne dla dziąseł, nadają się dla osób noszących aparaty ortodontyczne, mogą je stosować także dzieci.

Zasada działania elektrycznej szczoteczki do zębów

Szczoteczka elektryczna wyposażona jest w silniczek elektryczny napędzający jej główkę. Ruchy, które wytwarzane są rotacyjno – pulsacyjne. Szczoteczki elektryczne rotacyjne są obrotowe, ich główka okrągła, obraca się raz w lewo, a raz w prawo. Ten rodzaj szczoteczki wykonuje od 7 do 9 tysięcy ruchów na minutę. Szczoteczki pulsacyjne wykonują więcej ruchów główką, bo aż od 20 do 40 tysięcy. Szczoteczki elektryczne wyposażone są w tryby szczotkowania, takie jak np. delikatne czyszczenie, głębokie oczyszczanie czy wybielanie. Używanie szczoteczki jest bardzo proste i podobne do użytkowania szczoteczki manualnej. Wystarczy przyłożyć główkę z włosiem do powierzchni zębów pod kątem 45 stopni, należy zrobić to delikatnie, aby nie podrażnić dziąseł.

Szczoteczki soniczne i elektryczne – podobieństwa

Głównym podobieństwem między szczoteczką soniczną i elektryczną jest efektywne działanie, o wiele lepsze niż w przypadku zwykłych szczoteczek manualnych. Obie szczoteczki potrzebują dostępu do prądu i należy je ładować. Jednak korzystanie z nich jest tak komfortowe, że pamiętanie o naładowaniu urządzenia nie przynosi użytkownikom żadnego problemu. Szczoteczki soniczne i elektryczne, w zależności od modelu, posiadają różne tryby, timer i czujnik nacisku oraz wymienne końcówki.

Różnice między szczoteczkami sonicznymi a elektrycznymi

To, którą szczoteczkę wybierzemy, zależy od naszych potrzeb i preferencji. Dla wielu osób szczoteczka elektryczna będzie wystarczająca. Wykonuje mniej ruchów, ale nadal jest bardzo dokładna w czyszczeniu jamy ustnej. Szczoteczka soniczna jest efektywniejsza, a także duża cichsza a dźwięk, który wydaje, przypomina bzyczenie owada. Wybór jest uzależniony także od naszego budżetu. Szczoteczki soniczne są droższe, bo ich cena waha się między 200 a 1000 zł. Elektryczne wersje szczoteczek kosztują nawet niecałe 100 zł. Sprawdź dokładną ofertę sklepu Domowy Stomatolog na stronie https://www.domowystomatolog.pl i wybierz idealną szczoteczkę do zębów, która będzie spełniała Twoje wymagania.

Ciekawym rozwiązaniem są także szczoteczki soniczno-jonowe, których działanie oparte jest na innowacyjnej technologii jonów. Dzięki niej urządzenie posiada właściwości bakteriobójcze i jeszcze skuteczniej usuwa płytkę nazębną. Stosując je, nie potrzeba sięgać nawet po pastę do zębów. Po więcej informacji zapraszamy na domowystomatolog.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy