reklama

Rekrutacja do Policji – jak wygląda w praktyce?

Opublikowano:
Autor:

Rekrutacja do Policji – jak wygląda w praktyce? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościZmagania rekrutów na egzaminach do Policji dzielą się na cztery podstawowe etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne oraz rozmowę kwalifikacyjną zwaną niegdyś „wywiadem zorganizowanym”.

Każdy z nich to duże wyzwanie dla kandydata, który nie uprawa aktywności fizycznej lub zwyczajnie nie przygotuje się do egzaminów. Gwarantujemy, że dobre przygotowanie zaowocuje przyjęciem do pracy w Policji.

Praca w Policji jest pełna wyzwań

Wyzwanie to codzienność w pracy policjanta, które jednocześnie uzależnia i staje się głównym czynnikiem stresowym w trakcie pełnienia codziennych obowiązków.

Praca każdego policjanta to służba społeczeństw, która polega na chronieniu obywateli państwa przez licznymi zagrożeniami, a między innymi kradzieżami czy rozbojami.

Obywatele wierzą w skuteczność w Policji i pokładają nadzieję, że ochronią ich przed niebezpieczeństwem. Każdy policjant musi być tego świadomy, że pewnego dnia może być zmuszony do poświęcenia się na rzecz obywateli.

Jakie są codzienne obowiązki policjanta?

- ochrona obywateli przed przestępcami;

- ściganie przestępców i poszukiwanie osób zaginionych;

Powyższe obowiązki stanowią jedynie ułamek wyzwań przed jakimi stają policjanci w trakcie pełnienia służby. Potencjalni rekruci muszą zdawać sobie sprawę, że ten zawód wymaga ogromnego poświęcenia i zaangażowania.

Egzaminy do Policji – krok po kroku

Jak wspominaliśmy we wstępie, testy składają się z czterech etapów.

  1. Test Sprawności Fizycznej
Każdego kandydata czeka tor przeszkód, który składa się z sześciu ćwiczeń. Na ukończenie go jest dokładnie 1 minuta i 41 sekund. Przekraczając czas kandydat otrzymuje najniższą ocenę. Egzamin sprawdza każdy aspekt sprawności fizycznej – kondycja, siła, skoczność oraz giętkość.

Przed egzaminem warto się przygotować i poćwiczyć, żeby być pewnym zaliczenia egzaminu. To pozwoli na uzyskanie wysokiej ilości punktów.

  1. Test Wiedzy Ogólnej
Arkusz egzaminacyjny obejmuje 40 pytań zamkniętych – A, B, C, D. Tematyka egzaminu jest znana od samego początku.

Zagadnienia jakich można się spodziewać to m.in. trójpodział władzy, administracja publiczna czy ustawy prawne dotyczące Policji.

Dla ułatwienia można skorzystać z opracowanych arkuszy z odpowiedziami, które znajdziecie na tej stronie https://odpowiedzi.com.pl/home/10-testy-do-policji.html.

  1. Testy psychologiczne
Testy psychologiczne składają się z trzech etapów, na tym etapie wielu kandydatów traci punkty. Dlatego doradzamy, żeby koniecznie przygotować się na ten etap.

Jakie są etapy egzaminu?

  1. Test na inteligencję
  2. Testy psychologiczne
  3. Rozmowa z psychologiem
Każdy z nich pomaga określić wzory zachowań oraz profil psychologiczny kandydata.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa odbywa się w towarzystwie dwuosobowej komisji, która będzie zadawała różne pytania. Mogą one dotyczyć życia osobistego, zawodowego lub być całkowicie przypadkowe. Na tym etapie musicie uważać na nerwy i pokazać, że doskonale radzicie sobie ze stresującymi pytaniami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE