Każdy z nich to duże wyzwanie dla kandydata, który nie uprawa aktywności fizycznej lub zwyczajnie nie przygotuje się do egzaminów. Gwarantujemy, że dobre przygotowanie zaowocuje przyjęciem do pracy w Policji.
Praca w Policji jest pełna wyzwań
Wyzwanie to codzienność w pracy policjanta, które jednocześnie uzależnia i staje się głównym czynnikiem stresowym w trakcie pełnienia codziennych obowiązków.
Praca każdego policjanta to służba społeczeństw, która polega na chronieniu obywateli państwa przez licznymi zagrożeniami, a między innymi kradzieżami czy rozbojami.
Obywatele wierzą w skuteczność w Policji i pokładają nadzieję, że ochronią ich przed niebezpieczeństwem. Każdy policjant musi być tego świadomy, że pewnego dnia może być zmuszony do poświęcenia się na rzecz obywateli.
Jakie są codzienne obowiązki policjanta?
- ochrona obywateli przed przestępcami;
- ściganie przestępców i poszukiwanie osób zaginionych;
Powyższe obowiązki stanowią jedynie ułamek wyzwań przed jakimi stają policjanci w trakcie pełnienia służby. Potencjalni rekruci muszą zdawać sobie sprawę, że ten zawód wymaga ogromnego poświęcenia i zaangażowania.
Egzaminy do Policji – krok po kroku
Jak wspominaliśmy we wstępie, testy składają się z czterech etapów.
- Test Sprawności Fizycznej
Przed egzaminem warto się przygotować i poćwiczyć, żeby być pewnym zaliczenia egzaminu. To pozwoli na uzyskanie wysokiej ilości punktów.
- Test Wiedzy Ogólnej
Zagadnienia jakich można się spodziewać to m.in. trójpodział władzy, administracja publiczna czy ustawy prawne dotyczące Policji.
Dla ułatwienia można skorzystać z opracowanych arkuszy z odpowiedziami, które znajdziecie na tej stronie https://odpowiedzi.com.pl/home/10-testy-do-policji.html.
- Testy psychologiczne
Jakie są etapy egzaminu?
- Test na inteligencję
- Testy psychologiczne
- Rozmowa z psychologiem
- Rozmowa kwalifikacyjna