Reklama

Reklama

Rekordowo niskie bezrobocie

Opublikowano: śr, 7 cze 2017 16:22
Autor:

Rekordowo niskie bezrobocie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z kwietnia 2017, z których wynika, że bezrobocie w Polsce nadal spada i obecnie wynosi 7,7%. W powiecie bełchatowskim sytuacja na ryku pracy kształtuje się jeszcze lepiej, 7 - procentowe bezrobocie sprawia, że na tle województwa łódzkiego jesteśmy jednym z powiatów z najniższą liczbą bezrobotnych.

Reklama

Na koniec kwietnia liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w całej Polsce wyniosła 1 mln 252,7 tys. wobec 1 mln 324,2 tys. osób przed miesiącem. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie w kwietniu bez pracy w naszym regionie było 3 844 osób. W stosunku do marca 2017 r. liczba ta zmniejszyła się o 309 osób, natomiast w porównaniu do stanu z końca kwietnia roku ubiegłego o 858 osób (kwiecień 2016 r. – 4 702 bezrobotnych)

Wśród bezrobotnych mieszkańców 57% stanowią kobiety, 40% ogółu bezrobotnych w powiecie bełchatowskim stanowią mieszkańcy wsi.

Powiatowy Urząd Pracy badając lokalny rynek pracy wskazał obszary, w których brakuje pracowników, do zawodów określonych jako „maksymalnie deficytowy” w naszym regionie należą min.: agenci ubezpieczeniowi, nauczyciele kształcenia zawodowego czy opiekunowie zwierząt domowych i pracownicy zajmujący się zwierzętami, a także kierownicy w gastronomii. Drugą grupą osób, których brakuje na lokalnym rynku pracy są min.: pracownicy wykonujący dorywcze prace proste, inżynierowie do spraw przemysłu i produkcji, układacze towarów na półkach, kontrolerzy (sterowniczy) procesów przemysłowych.

Na przeciwległym biegunie PUP wskazuje również grupę zawodów nadwyżkowych. Do klasyfikacji „zawód maksymalnie nadwyżkowy” należą: szwaczki, hafciarki i pokrewni, operatorzy wolnobieżnych maszyn rolniczych i leśnych czy pracownicy do spraw transportu.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.