Reklama

Regularny serwis a osiągi samochodu

Opublikowano:
Autor:

Regularny serwis a osiągi samochodu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wbrew pozorom nie trzeba znać się na mechanice, by jeździć samochodem. Wszystko, co niezbędne, wykona za nas autoryzowany serwis. Powierzenie samochodu serwisantom z Audi Centrum Łódź to gwarancja sprawności auta i pewność maksymalnego wykorzystania jego możliwości.

Autoryzowany serwis Audi – co wchodzi w zakres przeglądu auta

Przegląd auta coś więcej niż pobieżne zajrzenie pod maskę. Prawidłowo przeprowadzony przegląd to gwarancja, że auto wyjedzie z warsztatu w stanie idealnym. Przeglądy warto robić regularnie przynajmniej raz w roku. Przy czym warto pamiętać, że konieczność wymiany poszczególnych części jest różna i najczęściej zależna od przebiegu auta. Dlatego dobrze jest zerkać na licznik, np. wymiana oleju powinna się odbyć każdorazowo po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów. Rzadziej wymienia się pasek rozrządu i czyści obudowę filtra.

W czasie przeglądu serwisowego sprawdzane są następujące elementy:

– filtr powietrza,

– świece zapłonowe,

– poziom i stan oleju,

– płyn hamulcowy,

– filtr kabinowy,

– filtr paliwa,

– pompa cieczy chłodzącej,

– pasek rozrządu

W razie potrzeby każdy z tych elementów jest wymieniany. Dodatkowo, jeśli zachodzi potrzeba, uzupełniany jest płyn do spryskiwaczy.

Przegląd serwisowy to także ocena i ewentualna wymiana:

– przednich klocków i tarcz hamulcowych,

– tylnych klocków i tarcz hamulcowych,

– sprzęgła,

– piór wycieraczek.

W zależności od przebiegu auta, przeprowadzane są też następujące testy:

– kontrola szczelności silnika,

– kontrola napięcia akumulatora,

– kontrola szczelności mechanizmów różnicowych, półosi i skrzyni biegów,

– kontrola pasków napędowych,

– kontrola działania i szczelności szyberdachu,

– kontrola przegubów kulowych,

– kontrola szczelności drzwi i stanu zawiasów,

– kontrola szczelności układu wydechowego.

Elementy, które tego wymagają, są oczyszczane i smarowane.

Szczegóły prac serwisowych zależne są od konkretnego modelu samochodu. Różne modele Audi wymagają indywidualnego podejścia i tak też traktowany jest każdy samochód w Audi Centrum Łódź.

Autoryzowany serwis Audi – dlaczego warto skorzystać?

Wyszkolona kadra. Różnica między autoryzowanym serwisem Audi a przypadkowym warsztatem samochodowym jest mniej więcej taka jak między elegancką restauracją a budką z hot dogami. W obu miejscach się najemy, ale jakość potraw i obsługi będzie skrajnie różna.

Podobnie jest w przypadku samochodów. W autoryzowanym serwisie pracują najlepsi specjaliści, którzy mogą pochwalić się certyfikatami ukończenia szkoleń organizowanymi przez producenta marki. Specjalizują się w serwisowaniu Audi i modele tych

aut nie są dla nich tajemnicą.

Nowoczesny sprzęt. Serwisowanie samochodów odbywa się przy użyciu najwyższej jakości sprzętu, zgodnie z zasadą, że dobre auto zasługuje na wszystko, co najlepsze.

Oryginalne części. Niebagatelne znaczenie ma fakt, że w autoryzowanym serwisie stosuje się tylko oryginalne części zamienne. Nie tylko przedłuża to żywotność samochodu, ale też zwiększa jego wartość, co ma duże znaczenie, gdy chcemy auto sprzedać. W takim wypadku wartość auta na rynku wtórnym jest zdecydowanie wyższa.

Wsparcie przedstawicieli producenta. Każdy samochód jest inny, chociaż wszystkie schodzą z tej samej linii produkcyjnej. Czasem zdarzają się nietypowe usterki, niestandardowe uszkodzenia. W takich sytuacjach serwisanci z serwisu autoryzowanego mogą liczyć na wsparcie przedstawicieli producenta. Właśnie dlatego właściciele Audi mogą być pewni, że ich samochód jest w dobrych rękach. W żadnej sytuacji nie zostaną odprawieni z przysłowiowym kwitkiem.

Autoryzowany serwis Audi – pewniej, ale... drożej?

Bardzo często właściciele samochodów z tzw, „górnej półki”, szczególnie kilkuletnich, rezygnują z dokonywania przeglądów w autoryzowanym serwisie, obawiając się wysokiej ceny za taką usługę. Z jednej strony prawdą jest, że za jakość trzeba zapłacić. Z drugiej – warto wiedzieć, że autoryzowane serwisy Audi oferują pakiety usług i specjalne oferty promocyjne. Jeśli dobrze to rozegramy, może się okazać, że serwisowanie Audi będzie dużo tańsze, niż myślimy, auto będzie w naprawdę dobrych rękach, co przełoży się na jego bezawaryjność i nasze bezpieczeństwo.

Autoryzowany serwis Audi – wybierz jakość

Dlaczego warto korzystać z autoryzowanego serwisu Audi? Wybierz to rozwiązanie, jeśli zależy ci na dobrym stanie technicznym twojego samochodu, jeździsz w dalekie trasy, chcesz mieć pewność, że wszystko jest w najlepszym porządku, lubisz otaczać się dobrą jakością za przystępną cenę. Regularnie serwisowane auto to ekonomiczne auto – rozpędza się szybciej, a zużycie paliwa jest niższe.

Czas przeglądu w autoryzowanym serwisie nie jest czasem straconym. Miła atmosfera i doskonała kawa to tylko drobne bonusy. Miłośnicy marki Audi na pewno będą zainteresowani możliwością obejrzenia lub przetestowania innego modelu w czasie, gdy ich auto trafi „na warsztat”. Na taką okazję nie ma co liczyć w warsztatach obsługujących wiele marek samochodów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE