Reklama

PSYCHOLOG – ZAWÓD POSZUKIWANY

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

PSYCHOLOG – ZAWÓD POSZUKIWANY - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Coraz więcej osób potrzebuje pomocy psychologa i świadomie po nią sięga. Kluczowy dla przyszłych psychologów jest wybór odpowiedniej specjalności, zdobywanie w trakcie studiów praktyki zawodowej i budowanie sieci kontaktów. Te wszystkie kryteria spełniają jednolite magisterskie studia na kierunku psychologia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Jak podaje www.dzienniknaukowy.pl prawie 90 proc. studentów psychologii chce pracować w zawodzie. Udaje się to średnio sześciu na dziesięciu kończącym ten kierunek. To bardzo dobry wynik.

W Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na jednolitej 5-letniej psychologii studenci mają możliwość zdobywania zawodowego doświadczenie od początku studiów. Dzięki temu po ich zakończeniu bez problemu mogą pracować w wymarzonym zawodzie. Dzieje się tak, ponieważ są to studia o charakterze praktycznym, które nie tylko przekazują nowoczesną wiedzą z psychologii, ale także są skoncentrowane na rozwijaniu samoświadomości, podmiotowości i samorealizacji.

– Oprócz wykładów, które zazwyczaj są prowadzone interaktywnie, studenci planują i realizują projekty. Ponadto biorą udział w warsztatach oraz ćwiczeniach, podczas których poszerzają swoje umiejętności i kompetencje społeczne. Dydaktycy kierunku psychologia największy nacisk kładą na praktyczny wymiar realizowanych zajęć i na indywidualne podejście do każdego studenta – tłumaczy dr Joanna Paul-Kańska, dziekan kierunku psychologia.

Ważne jest także, aby student wybrał najlepszą dla siebie ścieżkę kształcenia.

AHE w Łodzi oferuje dwie specjalności:

  • psychologia biznesu i doradztwa zawodowego – skierowana jest do osób chcących m.in pogłębić wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego i personalnego, planowania ścieżek karier zawodowych. Po jej ukończeniu można rozpocząć pracę np. jako menedżer HR lub pracownik w firmach szkoleniowych. Absolwent uzyskuje także przygotowanie do pracy na stanowisku doradcy zawodowego;

  • psychologia kliniczna – na tej specjalności studenci poznają praktyczne sposoby pomocy psychologicznej, uczą się zasad interwencji kryzysowej oraz rozwijania potencjału sprawczego własnego oraz klienta/pacjenta.
 

Poznawanie tajników psychologii na studiach jednolitych magisterskich to także możliwość realizowania wielu pomysłów, poza standardową siatką zajęć.

– Działające na kierunku koło naukowe „Moja psychologia” daje możliwość realizowania wielu studenckich projektów. Zapisać mogą się wszystkie osoby, niezależnie od wybranego trybu studiów. W najbliższym czasie w ramach spotkań koła planujemy zorganizować webinary z autoprezentacji oraz spotkania on-line z ekspertami – dodaje dziekan.

Rekrutacja na studia trwa! Skorzystaj z okazji i zdobądź tytuł magistra psychologii w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy