Reklama

Projektowanie stron internetowych. Jak wybrać wykonawcę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Projektowanie stron internetowych. Jak wybrać wykonawcę? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Projektowanie stron internetowych w Łodzi lub innym dużym mieście? Podstawą jest wybór dobrego wykonawcy. Na rynku mamy wiele podmiotów oferujących takie usługi, ale nie wszystkie utrzymują dość dobry poziom. Okazuje się jednak, że istnieją pewne cechy dobrego wykonawcy stron internetowych. Na co warto zwracać uwagę? Podpowiadamy.

 

Jak powinno przebiegać tworzenie stron internetowych? Na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy? Z pewnością trzeba dobrze przemyśleć tę inwestycję, bo funkcjonalna strona jest niezwykle ważna dla rozwoju biznesu. Powinna wspierać ten zamiar, ale niekiedy dzieje się zupełnie na odwrót. Taka witryna stanowi też wizytówkę właściciela, więc tym bardziej warto zadbać o jej solidne wykonanie.

Projektowanie strony internetowej. Na czym polega?

Na czym powinno polegać projektowanie strony internetowej? Wiadomo, że zadanie to należy powierzyć fachowcom (poznaj np. ofertę https://coolbrand.pl/). Zawsze też proces ten posiada pewne indywidualne cechy w zależności od potrzeb klienta. Co do zasady wyróżnia się tu następujące etapy projektowania strony internetowej:

  • Określenie celu powstania strony internetowej. Bez tego prędzej lub później każda strona internetowa przestanie być funkcjonalna.
  • Stworzenie projektu graficznego. W jego skład wchodzi kolorystyka, układ elementów i ogólny wygląd strony.
  • Określenie funkcjonalności. Strona może przecież zawierać np. wyszukiwarkę lub formularz kontaktowy.
  • Wybór konkretnego CMS. Może to być WordPress, Magento lub inny program.
  • Zakup domeny.
  • Uruchomienie strony. 

Jak wybrać projektanta strony? Najważniejsze kwestie

Istnieje wiele firm, które tworzą strony www w Łodzi czy innym dużym mieście. Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego wykonawcy? Pierwszym elementem branym pod uwagę wcale nie powinna być cena. Owszem, w takim przypadku zawsze dysponuje się określonym budżetem, ale cięcie kosztów nie może decydować w sposób absolutny. Zamiast tego trzeba podchodzić do sprawy realistycznie: konieczna jest ogólna orientacja w cennikach. Nietypowo niskie stawki powinny być traktowane w sposób ostrożny. Nie zawsze powstaną dzięki temu dobrej jakości strony internetowe. Łódź i inne duże miasta oferują przecież wiele opcji do wyboru.

Warto dokonać analizy portfolio okazywanego przez firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych. Należy zwracać uwagę na to, czy wykonawca w poprzednich projektach był w stanie wprowadzać rozwiązania niestandardowe. To one dowodzą jego sprawności. Nie bez znaczenia jest też to, aby strona własna wykonawcy również wyglądała profesjonalnie. Poza tym podmiot taki musi się orientować w trendach, które akurat panują w branży. Można to poznać choćby czy możliwościach wskazywanych w związku z naszym projektem.

Koniecznie trzeba zwracać uwagę na zakres oferowanych prac. Dobrze, aby firma trudniąca się projektowaniem stron internetowych zajmowała się w pełnym zakresie obsługą witryny już po jej powstaniu. Oczywiście nie powinno tu także zabraknąć referencji od dotychczasowych klientów. Mogą być one równie pomocne, co np. opinie dostępne na forach i w mediach społecznościowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy