Reklama

Reklama

Pożyczki online - na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy

Opublikowano:
Autor:

Pożyczki online - na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Pożyczki online są coraz popularniejszym sposobem na wypełnienie luk finansowych w domowych budżetach Polaków. Trudno się dziwić jednak temu trendowi. Minimum formalności sprawia, że w ciągu kilkunastu minut jesteśmy w stanie otrzymać interesującą nas kwotę, którą będziemy w przyszłości systematycznie spłacać. Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy na pożyczkę?

Reklama

Poprawność danych osobowych

Pierwszą rzeczą, o którą musimy zadbać, jest poprawność danych osobowych, które wpisujemy w formularzu zgłoszeniowym. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ podanie błędnych danych będzie skutkowało odrzuceniem wniosku i znaczącym wydłużeniem całego procesu przyznawania pożyczki online. Nie ma zatem opcji, że weźmiemy kredyt na nieistniejące dane osobowe. Takie sytuacje są niedopuszczalne oraz łatwe do wykrycia przez pracowników banku.

Drobny druczek

Praktycznie każda umowa na pożyczkę posiada momentami trudny do zrozumienia żargon prawny, który jest nieczytelny dla większości ludzi. Należy zatem włożyć odrobinę wysiłku, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, które nam się nasuwają. Drobny druczek na umowach zazwyczaj zawiera informacje o dodatkowych opłatach, które będzie trzeba ponieść z tytułu wziętej pożyczki. Zazwyczaj nie są to duże kwoty, jednakże zsumowanie wszystkich dodatkowych opłat może sprawić, że określona pożyczka przestanie być dla nas atrakcyjna. Według wielu Polaków to właśnie nieczytanie umowy jest głównym powodem problemów, które wychodzą na jaw przy późniejszej spłacie rat pożyczki.

Opinie o firmie

Nasza czujność powinna zostać obudzona już przed samym wyborem firmy pożyczkowej. Co roku na polskim rynku powstają nowe firmy, które zachęcają nowymi ofertami z atrakcyjnym oprocentowaniem. Niektóre z nich rzeczywiście mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Niestety znaczna większość to kolejne oferty, które z góry są skierowanie głównie do osób, które nie czytają umów i dają się wciągać w niebezpieczne transakcje, których wynik jest tylko jeden — absurdalne wręcz koszty oraz prowizje po podpisaniu umowy. Zaufana firma pożyczkowa powinna jasno przedstawić swoją ofertę oraz wskazać, jakie dokładnie koszty będą wiązały się z pobraniem pożyczki online. Takie działanie może znacząco zwiększyć zaufanie firmy na rynku oraz sprawić, że opinia o pożyczkach online się poprawi. Z całą pewnością warto podpytać swoich najbliższych lub znajomych, który bank polecają. Być może oni sami w przeszłości korzystali z tego typu usług i mają znacznie większe doświadczenie w braniu pożyczek od nas.

Otrzymanie pożyczki online nie wydaje się zadaniem trudnym. Należy jednak pamiętać, że to głównie od nas zależy, jaką firmę pożyczkową wybierzemy. W takich sytuacjach warto postawić na znane firmy, które już od wielu lat cieszą się zaufaniem wśród Polaków. Do takich firm zaliczamy https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/pozyczka-online.html, która dzięki swojemu niskiemu oprocentowaniu kredytów przewodzi w stawce najczęściej wybieranych banków w Polsce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy