Reklama

Polisa na życie dla dziecka – co wybrać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Polisa na życie dla dziecka – co wybrać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Dzieci są radością rodziców, a jednocześnie obiektem ich największej troski. Nic więc dziwnego, że mama i tata chcą jak najlepiej ochronić swoje pociechy przed niebezpieczeństwem oraz zapewnić im komfortową przyszłość. Jednym ze środków do osiągnięcia takiego celu jest odpowiednio dopasowana polisa. Jakie możliwości w tym zakresie stwarzają ubezpieczyciele?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Jednym z pierwszych ubezpieczeń, jakie zwykle wybierają rodzice, jest NNW. Obejmuje ono dziecko ochroną w sytuacji, gdy ulegnie ono nieszczęśliwemu wypadkowi. Zapewnia niezbędne środki na przywrócenie mu zdrowia oraz pokrycie ewentualnych szkód. Ubezpieczenie NNW zazwyczaj jest zawierane na 12 miesięcy, a po upłynięciu tego terminu trzeba przedłużyć umowę. Jest też stosunkowo tanie, bo wysokość składki może wynosić nawet tylko 30 zł.

 

Jako rodzic możesz wybrać ubezpieczenie NNW szkolne lub wykupić je prywatnie. W tym drugim przypadku jednak zyskasz o wiele więcej. Ubezpieczenia szkolne zwykle mają bardzo wąski zakres, co wynika z konieczności dostosowania ich kosztów do możliwości finansowych wszystkich rodziców. Decydując się na polisę prywatną, na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl znajdziesz wiele propozycji, które uwzględniają różne formy ochrony. Dzięki temu zabezpieczysz dziecko przed konsekwencjami:

  • nieszczęśliwego wypadku,
  • uszczerbku na zdrowiu,
  • pobytu w szpitalu i leczenia,
  • poważnej choroby,
  • ugryzienia,
  • zgonu rodzica lub opiekuna.

Szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej nie wpływa znacząco na wysokość składki. W Compensie wynosi ona bowiem jedynie 44 zł na rok, czyli mniej niż 4 zł miesięczne. Jednocześnie towarzystwo na pokrycie skutków nieszczęśliwego wypadku wypłaci nawet 20 000 zł.

 

Polisa na życie dla dziecka

Poza ochroną przed skutkami NNW dziecko może też być ubezpieczone na życie. Polisy oferowane nieletnim mają podobny zakres jak te dla osób dorosłych. Dziecko jest osobą współubezpieczoną wraz z rodzicami, a niekiedy również innymi bliskimi. O odszkodowanie z takiej polisy można wystąpić w przypadku śmierci dziecka, trwałego inwalidztwa, poważnej choroby lub operacji chirurgicznej. Więcej informacji na ten temat oraz przykłady ofert znajdziesz w artykule na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/polisa-na-zycie-dla-dziecka-co-wybrac/81.html.

 

Poza ochroną zdrowia i życia, możesz też zadbać o przyszłość pociechy, wybierając dla niej ubezpieczenie oszczędnościowe. W przypadku polisy posagowej część środków jest odkładana na specjalne konto i wypłacana dziecku po ukończeniu 18 roku życia. Wysokość składki w przypadku polisy posagowej jest wyższa, ponieważ obejmuje ona zarówno ochronę, jak i gromadzenie kapitału. Wyjątkową zaletą takiego ubezpieczenia jest gwarancja wypłaty pieniędzy w terminie ustalonym umową.

 

Wypłata odszkodowania nie zawsze gwarantowana

Jak każde ubezpieczenie również to przeznaczone dla dziecka ma pewne ograniczenia. Dotyczą one głównie sytuacji, w których do wypadku dojdzie na skutek celowego działania. Dlatego większość towarzystw wyłącza z ochrony skutki bójek, samobójstw, zażywania środków odurzających czy aktów terroru. Wybierając polisę, warto dokładnie zapoznać się z tymi wyłączeniami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE