Reklama

Pikniki Województwa Łódzkiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pikniki Województwa Łódzkiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości To już tradycja, że w okresie wiosenno-letnim w województwie łódzkim odbywają się wydarzenia plenerowe poświęcone Funduszom Europejskim. W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na pikniki, które łączą w sobie okazję do spędzenia czasu z rodziną oraz inicjatywę popularyzacji dofinansowań unijnych.

Na uczestników każdej imprezy czeka wiele bezpłatnych atrakcji, między innymi koncerty, konkursy z nagrodami, a na najmłodszych specjalnie przygotowane strefy zabaw. Odwiedzający będą mogli skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez lokalne koła gospodyń wiejskich. Zaprezentowane zostaną również projekty zrealizowane przy wsparciu Funduszy Europejskich.

Fundusze Europejskie dla każdego

Podczas pikników każdy zainteresowany będzie mógł się dowiedzieć, jak pozyskać dofinansowanie oraz jak założyć i rozwijać własną firmę. Przygotowano konsultacje i spotkania z beneficjentami Funduszy Europejskich. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu dofinansowań oraz realizowanych projektów. Specjaliści wyjaśnią wszelkie wątpliwości, a beneficjenci podzielą się swoim doświadczeniem. Dla obywateli Ukrainy przygotowano specjalne punkty, w których będą mogli zasięgnąć informacji, w jaki sposób i gdzie szukać pracy.

Pikniki w Łódzkiem

Pierwszy piknik Województwa Łódzkiego – Historia z Funduszami Europejskimi odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. od godz. 16.00 na terenie Archikolegiaty w Tumie, w gminie Góra Św. Małgorzaty. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i występów artystycznych. Na spotkaniach dostępna będzie specjalnie przygotowana strefa kulinarna kół gospodyń wiejskich ze stoiskiem z „chłopskim garem” oraz wiele atrakcji dla dzieci, między innymi kolorowe dmuchańce. Uczestnicy wezmą udział w wielkim otwarciu grodziska w Tumie – jednej z najciekawszych atrakcji turystycznych w całym regionie dofinansowanej z Funduszy Europejskich. A wszystko w historycznej oprawie z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Na zakończenie – fantastyczny koncert! Kolejne z wydarzeń zaplanowane jest na 29 kwietnia 2022 r. od godz. 14.00 przy Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie na terenie gminy Nowosolna. Piknik poświęcony będzie propagowaniu postaw sportowych i aktywności fizycznej. Zorganizowane zostaną m.in. tor przeszkód oraz ścianka wspinaczkowa. Na koniec uczestnicy będą mogli posłuchać koncertu, jakiego nikt się nie spodziewa! Wszystkie atrakcje, zabawy i przekąski są bezpłatne. Pikniki to okazja, aby spędzić czas w rodzinnym gronie oraz dowiedzieć się więcej o ofercie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, licznych instytucji województwa oraz o Funduszach Europejskich.

Fundusze Europejskie w powiecie bełchatowskim

Fundusze Europejskie zmieniają wszystkie powiaty województwa łódzkiego, również powiat bełchatowski. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gminie Bełchatów oraz w gminie Szczerców zmniejszyło emisję substancji szkodliwych do atmosfery. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 484 przyczyniła się do poprawy infrastruktury, zwiększenia komfortu jazdy, poprawy bezpieczeństwa, a także wywarła pozytywny wpływ na środowisko przyrodnicze. Wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie ułatwiło komunikację pomiędzy pacjentami a lekarzami. Utworzenie 32 miejsc w żłobku „Mali Giganci” w Gminie Bełchatów zwiększyło szanse na powrót na rynek pracy wielu rodzicom. Natomiast wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie zwiększyło ich samodzielność i przystosowanie do życia w społeczeństwie. To tylko niektóre z projektów, w których Fundusze Europejskie mają swój udział. Unijne pieniądze funkcjonują wokół nas i realnie wpływają na najbliższe otoczenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy