Reklama

Ogrzewanie gazowe - zalety

Opublikowano:
Autor:

Ogrzewanie gazowe - zalety - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Lato w pełni, jednak większość z nas już zastanawia się nad zakupem opału na zimę. Oczywiście, dotyczy to jedynie tych, którzy ogrzewają dom za pomocą paliwa stałego. A gdyby tak nie myśleć o opale? To możliwe! Wystarczy postawić na ogrzewanie gazowe, a problem opału na zimę, horrendalnych podwyżek cen nie będą nas już dotyczyć! Czy warto wymienić instalację? Czy wymiana pieca może podlegać dofinansowaniu? Jakie zalety ma ogrzewanie gazowe i jaką ma przewagę nad ogrzewaniem paliwem stałym? O tym wszystkim przeczytacie w artykule.

Gaz dla domu- dofinansowania

W ramach programu CZYSTE POWIETRZE możliwe jest uzyskanie nawet 90% dofinansowania na wymianę ogrzewania z paliwa stałego na płynny gaz dla domu. Taka możliwość dala szansę ogromnej liczbie polskich rodzin na zmianę ogrzewania na bardziej ekologiczne i co najważniejsze, bardziej dla nich korzystne. Paliwo gazowe zyskuje coraz większą popularność, szczególnie, że ceny gazu nie rosną tak intensywnie, jak ceny choćby węgla. Kotły gazowe mogą być dofinansowane przez państwo, więc wymiana ogrzewania będzie tylko i wyłącznie udogodnieniem.

Gaz płynny czy paliwo stałe- co wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu paliwo stałe było najbardziej typowe dla większości polskich domów, a paliwo gazowe uważane było za luksus dla nielicznych. Dzisiaj do ogrzewania domu zdecydowanie częściej używamy paliwa gazowego, bo jest to rozwiązanie nie tylko o wiele bardziej ekologiczne, tańsze, ale także wygodniejsze. Kotły wysokiej jakości sprawiają, że nawet w samym centrum sezonu grzewczego rachunki za prąd są naprawdę niskie. Ogrzewanie gazowe to bezpieczeństwo użytkowania i ogromny komfort. Nie trzeba pamiętać o napaleniu w piecu, o zakupie opału. Wystarczy jeden przycisk, by w domu zapanowało przyjemne ciepło. Korzystając z ogrzewania gazem, nie musimy martwić się także o dostęp do ciepłej wody.

Zalety gazu ziemnego jako paliwa

Oprócz tego, że ogrzewanie za pomocą paliwa gazowego jest po prostu wygodne, jest także w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku. Podczas procesu spalania, do atmosfery nie wydostaje się zbyt duża ilość szkodliwych związków, w przeciwieństwie do spalania produktów stałych.  Wiele osób martwi się o to, że instalacja gazowa będzie kosztować naprawdę dużo. Warto jednak pamiętać, że w wielu przypadkach instalacja zostaje zrefundowana, więc klient nie ponosi żadnych kosztów lub ponosi koszty wręcz śladowe. Instalacja gazowa ma same plusy i naprawdę warto rozważyć wymianę starej instalacji na nowoczesny kocioł gazowy, który ułatwi nam życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE