Reklama

O czym musisz pamiętać podczas rozwodu z nim? Przedstawiamy vademecum wiedzy

Opublikowano:
Autor:

O czym musisz pamiętać podczas rozwodu z nim? Przedstawiamy vademecum wiedzy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zdecydowałaś się na poważny krok i chcesz prawnie zakończyć związek małżeński? To niezwykle skomplikowana sytuacja w życiu każdej kobiety. Na tym etapie nie musisz jednak zostawać zupełnie sama. Pomocy możesz poszukać w rodzinie, wśród przyjaciół, doświadczonych prawników czy też w internecie! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik, vademecum wiedzy. Zobacz, co koniecznie musisz wiedzieć przed rozwodem. Jakie czynniki wpływają na jego wydłużenie? Czy samodzielne ubieganie się o prawne zakończenie małżeństwa jest opłacalne? Jakie konkretnie kwestie należy przedyskutować przed pierwszą rozprawą? Odpowiadamy!

Czas to pieniądz? Współpraca z kancelarią adwokacką mocno przyśpiesza rozwody!

W zdecydowanej większości przypadków, każdemu małżonkowi zależy na relatywnie szybkim i maksymalnie bezproblemowym zakończeniu związku małżeńskiego. Ugodowe rozwody nie będą jednak codziennością. Tego typu kroki determinują bowiem wiele kwestii problematycznych lub aspektów, budzących ogromne wątpliwości. Zwłaszcza, jeżeli zdecydowałaś się na samodzielne złożenie pozwu rozwodowego. W takich sytuacjach nieocenione okazuje się być mocne wsparcie doświadczonych prawników. Posiadają oni odpowiednie kwalifikacje oraz niezbędną wiedzę, która pozwala znacząco przyśpieszyć cały proces. Adwokat rozwodowy wyciągnie do Ciebie również pomocną dłoń w zakresie orzeczenia o winie, alimentów czy podziału majątku. Informacje o tym ostatnim czynniku znajdziesz na stronie internetowej https://rozwodznim.pl/podzial-majatku.html. Jak podkreślają eksperci z Kancelarii Adwokackiej Chojka, sprawiedliwe zarządzanie finansami w trakcie rozwodu bardzo często powoduje do komplikacji oraz zwiększenia ilości rozpraw.

 

Zanim sprawa rozwodowa trafi do sądu. Ustal szczegóły prawnego zakończenia związku

To, że skonfliktowane strony podczas rozwodu przeważnie nie są w stanie dojść samodzielnie do porozumienia, nie może chyba nikogo dziwić. Należy jednak tu podkreślić, że symboliczne podanie sobie dłoni jeszcze przed wejściem na drogę sądową może pozytywnie wpłynąć na maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na wyrok sądu. Co dokładnie warto ustalić? Przede wszystkim kilka priorytetowych kwestii: wcześniej wspomniany podział majątku, podział opieki nad dziećmi (jeśli owocem związku jest posiadanie potomków), ewentualne alimenty na rzecz dziecka czy także na korzyść osoby poszkodowanej w wyniku rozwodu. Kwestią obopólnego dogadania się jest również orzeczenie o winie – jego brak pozwoli szybciej zakończyć rozprawę. Z drugiej strony, wskazanie strony odpowiedzialnej za rozpad małżeństwa mocno wydłuży cały proces. Naturalne w tego typu przypadkach będzie bronienie się osoby oskarżonej. Takie rozwody przeważnie wymagają od kilku do nawet kilkunastu spraw sądowych, co przeraźliwie rozciąga się w czasie. W przygotowaniu odpowiednich wniosków lub pism pomoże doświadczony adwokat rodzinny. Umożliwia on także negocjacje bądź mediacje pomiędzy skonfliktowanymi małżonkami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE