Reklama

Nowoczesna architektura ogrodowa

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesna architektura ogrodowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Modernistyczne akcenty coraz częściej pojawiają się w nowocześnie zaprojektowanych ogrodach. Oprócz zieleni trawników i szerokiej palety barw kwiatów, w takich aranżacjach swoje miejsce znajdują również betonowe elementy. Najczęściej stanowią one jedynie subtelny dodatek, ale zdarzają się przypadki, gdzie stanowią one najważniejszą część projektu. Sprawdźmy zatem, jak można wykorzystać surowość betonu przy projektowaniu ogrodu.

Betonowy taras

W wielu domach taras stanowi przedłużenie salonu. Podest wybiegający w głąb położonego za domem ogrodu pozwala stworzyć miejsce relaksu i odpoczynku. Do jego budowy z powodzeniem można wykorzystać beton. Najlepiej sprawdzi się jego architektoniczna odmiana, która jest bardziej plastyczna i pozwala na większą kreatywność. W przypadku tarasów można go użyć jako materiał na podłoże, ale nie tylko. Z betonu mogą być również wykonane meble ogrodowe jak ławki, fotele, czy też stoliki.

Mała architektura ogrodowa

Dużo częściej beton wykorzystywany jest jako materiał do produkcji elementów małej architektury. Rozwiązanie to jest doskonale znane z publicznych parków, gdzie spotkać można betonowe ławki, kosze na śmieci, czy też stoły. Coraz częściej materiał ten jest stosowany również w przydomowych ogrodach. Jak go można wykorzystać?

Możliwości wykorzystania betonowych elementów małej architektury w ogrodzie jest bardzo dużo. Najpopularniejsze z nich to wszelkiego rodzaju donice, kosze oraz meble ogrodowe - przekonuje pracownik Betoniarnia Radom. Ze względu na materiał, z którego powstają są one bardzo odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Odznaczają się również sporą elegancją.

Surowość i minimalizm betonu doskonale komponują się z drewnianymi elementami, które równie chętnie pojawiają się w ogrodzie. Zastosowanie betonu architektonicznego pozwala na w zasadzie dowolne modyfikowanie koloru mieszanki. Najlepiej sprawdzają się jednak klasyczne rozwiązania - szarość, czerń oraz biel.

Betonowe murki, ścieżki i schody w ogrodzie

Jak wskazuje pracownik Betoniarnia Radom - dekoracje nie są jedynym zastosowaniem betonu w ogrodzie. Jego wykorzystanie może mieć również charakter bardziej praktyczny. Materiał ten chętnie stosowany jest do budowy ścieżek oraz dróżek w ogrodzie. Pełnią one nie tylko rolę szlaków komunikacyjnych, ale również pozwalają podzielić całą przestrzeń na mniejsze fragmenty, a przy tym wyglądają bardzo elegancko. Zastosowanie betonu sprawia, że podłoże jest twarde i wygodne w użytkowaniu.

Beton wykorzystywany jest również do budowy murków, obrzeży oraz gazonów, które nadają fason każdemu ogrodowi. Doskonale sprawdzają się one szczególnie na działkach, które charakteryzują się nierówną powierzchnią. Stanowią doskonałe otoczenie kwiatów, a także zabezpieczają uskoki przed opadaniem. Przy falistym terenie dobrze jest również zadbać o schody - te również mogą zostać wykonane z betonu. Nie tylko będą elegancko wyglądały, ale przede wszystkim będą praktycznym rozwiązaniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE