Reklama

Niezwykłe ferie w Bełchatowie i Województwie Łódzkim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykłe ferie w Bełchatowie i Województwie Łódzkim - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Ferie zimowe nadchodzą wielkimi krokami. Jak je spędzić w Bełchatowie, a także całym województwie łódzkim? Oczywiście odwiedzając fantastyczne miejsca, których powstanie było możliwe dzięki Funduszom Europejskim!

PGE Giganty Mocy

Muzeum PGE Giganty Mocy śmiało można nazwać jedną z wizytówek Bełchatowa. Na terenie obiektu nauka wspaniale łączy się z zabawą. Dzięki wizycie w muzeum dzieci dowiedzą się, skąd bierze się prąd. A wszystko oczywiście w wolny od nużącej teorii sposób – zwiedzający mogą między innymi wziąć udział w regatach elektrycznych, wcielić się w rolę dyspozytora elektrowni, a także… odbyć podróż wehikułem czasu!

W trakcie ferii zimowych, w sobotę 19 lutego, PGE Giganty Mocy gościć będą uczestników warsztatów z programowania. Najmłodsi programiści będą mieli 7 lat, zaś najstarsi 18. Zajęcia zostaną oczywiście dopasowane do wieku uczestników. Najmłodsze z dzieci podstawy programowania poznają dzięki aplikacjom Scratch i Minecraft, z kolei młodzież w wieku 13-18 lat będzie programować w języku C# w aplikacji Visual Studio.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a informacje na temat zapisów znajdziesz na stronie internetowe PGE Gigantów Mocy.

Ulica Żywiołów w EC1

Za jedną z największych atrakcji dla dzieci (i nie tylko dla nich!) w województwie łódzkim bez dwóch zdań uchodzi Centrum Nauki i Techniki EC1. Budynek, w którym jeszcze do 2000 roku mieściła się elektrownia, dzisiaj stanowi siedzibę najwspanialszego centrum edukacyjno-naukowo-kulturalnego w Polsce. EC1 ciągle się rozrasta, a ostatnią nowością w jego murach jest Ulica Żywiołów. Co to takiego? Nowa ścieżka edukacyjna poświęcona pięciu żywiołom: wodzie, ogniu, powietrzu, życiu i ziemi. Dzieci poszerzają wiedzę na ich temat poprzez kapitalną, polegającą na eksperymentach, zabawę.

Na Ulicę Żywiołów składają się m.in. takie atrakcje jak Galeria Żywiołów i Zaułek Tajemnic. Galeria Żywiołów to prawdziwe królestwo zagadek, w którym dzieci znajdą mnóstwo iluzji optycznych i innych zaskoczeń. Na czym z kolei polega zabawa w Zaułku Tajemnic? Na odnalezieniu drogi do wyjścia! A wcale nie będzie to łatwe. Przydadzą się wyobraźnia, umiejętności matematyczne oraz spostrzegawczość.

Ulica Żywiołów to jeden z punktów półkolonii organizowanych przez EC1 z okazji ferii zimowych. Na dzieci, które wezmą w nich udział, czekają również gry, warsztaty integracyjne, zwiedzanie wystaw, zajęcia w laboratorium oraz seanse w Planetarium i Kinie Sferycznym. Więcej informacji na temat półkolonii znajdziesz na stronach internetowych Centrum Nauki i Techniki EC1.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy