Reklama

Na ferie zimowe autem z wypożyczalni!

Opublikowano:
Autor:

Na ferie zimowe autem z wypożyczalni! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zbliża się sezon wyjazdów na narty. Miejscowości górskie w Polsce jak co roku mają konkurencję w postaci kurortów europejskich. Wyjazd do Włoch, Austrii, Szwajcarii, Francji czy Słowacji można zorganizować za porównywalne pieniądze, co ferie w Polsce, o ile tylko w odpowiednim czasie rozpocznie się poszukiwania hoteli na jednym z portali rezerwacyjnych.

Wyjazdy organizowane samemu od początku do końca pozwalają zminimalizować koszty zimowych wojaży do naprawdę rozsądnej wysokości. Należy podjąć jedynie wysiłek szczegółowego pochylenia się nad każdą pozycją z listy wydatków (czy podróż odbywać samochodem czy pociągiem, zabrać swój sprzęt narciarski czy wypożyczyć go na miejscu itp). Jedną z decyzji do podjęcia jest kwestia dojazdu w miejsce zimowego pobytu.

Pociągiem czy samochodem

Jazda pociągiem ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Krytyczni wobec tej opcji podnoszą, że rzadko kiedy możliwy jest bezpośredni dojazd do kurortu. Z przesiadkami nierozerwalnie związane są oczekiwanie na dworcu na kolejny pociąg, przenoszenie ciężkich bagaży. Wybór pociągu to w końcu koszy dodatkowych dojazdów z i na dworzec.

Dlatego wielu turystów decyduje się na podróż samochodem

Swoboda w sposobie spakowania bagaży czy możliwość przewiezienia sprzętu narciarskiego to niewątpliwe atuty podróży samochodem. Tyle że nie każdy dysponuje odpowiednio dużym pojazdem. Tutaj warto rozważyć skorzystanie z usług sprawdzonej wypożyczalni pojazdów.

Atuty skorzystania z wypożyczonego pojazdu

Zazwyczaj rodziny mają do dyspozycji jeden pojazd - samochód 5-osobowy. O ile w ciągu roku jest to opcja wystarczająca, o tyle wyjazd nim na ferie zimowe z ekwipunkiem sportowym wiąże się z wyposażeniem auta w bagażnik dachowy. A łańcuchy zimowe? To dodatkowa rzecz i dodatkowe koszty o których należy pamiętać.

Jeśli jednak poważnie się nad tym zastanowić, wyjazd na ferie własnym pojazdem niekoniecznie jest idealnym rozwiązaniem - wypożyczalnie pojazdów wychodzą bowiem naprzeciw nawet najbardziej wymagającym potrzebom turystów. Wyjazd z rodziną czy z jeszcze większą grupą znajomych - w każdym przypadku właściciele podpowiedzą, który pojazd sprawdzi się najlepiej w danej podróży, uwzględniając dodatkowo przestrzeń bagażową, która w przypadku pojazdów 9-osobowych może występować w różnych wariantach.

Dodatkowe plusy korzystania z wypożyczalni

Wypożyczanie pojazdów jest obecnie niemal tak proste, jak kiedyś wypożyczenie kasety VHS z wypożyczalni wideo. W ciągu 20 minut jesteśmy w stanie opuścić wypożyczalnię najbardziej optymalnym, dostosowanym do naszych pojazdem. A jeśli nie dysponujemy czasem, by samemu odebrać pojazd, zostanie on podstawiony przez wypożyczalnię we wskazane miejsce. Podobnie w przypadku zwrotu auta do wypożyczalni - dobre wypożyczalnie pojazdów cechuje wysoka elastyczność w tym zakresie.

Każdy, kto ceni pewność, że prowadzony przez niego pojazd bez problemu dojedzie do celu, powinien być spokojny. Dobre wypożyczalnie i w tym przypadku dają gwarancję, że samochody są sprawne, poddając je systematycznym przeglądom technicznym i dbając o wymianę w odpowiednim czasie materiałów i płynów eksploatacyjnych. Sprawny i czysty pojazd wydany klientowi to oczywistość.

Również ponadstandardowe wyposażenie wypożyczanych pojazdów nie jest w przypadku dużych wypożyczalni problemem. Łańcuchy na koła, bagażniki dachowe, foteliki dziecięce to tylko przykładowa lista z dodatkowym wyposażeniem.

Jest oczywiste, że każdy z wypożyczanych pojazdów posiada pełen pakiet ubezpieczeń OC, AC, Assistance do przejazdów na terenie całej Europy.

Te i inne niewspomniane powyżej atuty wypożyczalni pojazdów sprawiają, że planowanie zimowego wyjazdu wyda się dziecinnie proste. A kiedy decyzja o wypożyczeniu pojazdu zostanie już podjęta, warto rozważyć skorzystanie z usług wypożyczalni latem. Zalety wypożyczania pozostają wciąż te same. A przecież nie lubimy zmieniać rozwiązań, które się sprawdzają.

Artykuł powstał we współpracy z wypożyczalnią http://www.ckcorp.pl/.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE