Reklama

Na czym polega frezowanie CNC?

Opublikowano:
Autor:

Na czym polega frezowanie CNC? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości To jeden ze sposobów na obróbkę metalu – obróbkę skrawaniem, mówiąc bardziej konkretnie. Od większego elementu oddzielamy mniejsze skrawki, by uzyskać finalnie konkretnie pożądany kształt.

Frezowanie polega na tym, że frez wykonuje obrotowy ruch, zaś materiał obrabiany – ruch posuwisty. Gdy frez się porusza, odcina niewielkie fragmenty metalowe – kawałek po kawałku.

Zakres możliwości frezowania jest ogromny, jeśli chodzi o kształtowanie materiału. Mamy wiele typów frezarek, każda może pozwolić na inne rezultaty. Części tnące też są różne, zależnie od urządzenia możemy mówić o różnym stopniu precyzji. Praca dzięki nim jest generalnie szybsza i bardziej dokładna, z większym poziomem bezpieczeństwa.

Ważne aby zastosować wysokiej jakości frezy, które dostępne są w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/narzedzia-skrawajace-frezy-c-1805_1349_4452.html

Dzisiaj frezarki są konieczne, jeśli chodzi o duże zakłady obróbki skrawaniem. A jakie są główne plusy wykorzystywania takich urządzeń?

Największe zalety frezowania cnc

Numerycznie sterowane urządzenia to dzisiaj powszechne rozwiązania. Z frezarkami jest tak samo. Eliminacja manualnego sterowania więc praca po pierwsze przebiega szybciej. Operator frezarki daje komendy, ustalając tym samym przebieg cięcia – dla uzyskania pożądanego kształtu.

Ewidentnym plusem jest to, że mamy do czynienia z przyspieszeniem ale także wyższą dokładnością – a to sprawia, że mówimy o wyższej jakości. Ograniczamy też materiałowe straty i zwiększa się bezpieczeństwo osoby będącej operatorem – nie ma przecież bezpośredniego styku z urządzeniem.

Ciekawostki, nowości i porównania odnośnie frezowania CNC znajdą Państwo na portalu Wiedza EBMiA pod adresem: https://www.ebmia.pl/wiedza/

W CNC na uwagę zasługuje to, że te urządzenia podnoszą jakościowy wymiar codziennej pracy. To z kolei prowadzi do zwiększenia produkcji, można obsłużyć więcej klientów. Nawet jeśli klienci są wymagający, to można się uporać sprawniej z ich obsługą. A to bardzo ważne.

Artykuł dostarczył sklep EBMiA.pl oferujący różnego typu przekładnie ślimakowe - https://www.ebmia.pl/silniki-elektryczne-przekladnie-slimakowe-c-1450_1481.html

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE