Reklama

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie OC?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie OC? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości OC komunikacyjne to jedno z najpopularniejszych ubezpieczeń w Polsce, głównie dlatego, że jest obowiązkowe. Musi je posiadać każdy właściciel samochodu, niezależnie, czy auto porusza się po drodze codziennie, czy jedynie raz w miesiącu. Jak wybrać najlepsza polisę? W tym pomogą ubezpieczenia oc 24h.

 1. Ubezpieczenie OC z dodatkowymi polisami

 • Ubezpieczenie samochodu wybieraj nie tylko pod względem ceny

 •  

  Wybierając ubezpieczenie OC, wielu kierowców kieruje się jedynie ceną polisy. Jeśli wykupienie polisy ma być tylko spełnieniem ustawowego obowiązku, to dobre kryterium, jeśli jednak ma rzeczywiście chronić kierowcę, pasażerów i pojazd, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

   

  Ubezpieczenie OC z dodatkowymi polisami

  Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nie jest lubiane ani przez kierowców, ani przez ubezpieczycieli. Dla pierwszych to duży, coroczny wydatek, dla drugich przykry obowiązek, który nie przynosi zbyt dużych zysków firmie. Z tego powodu ubezpieczyciele traktują ubezpieczenie samochodu w ramach OC jako pozycję wyjściową do sprzedaży innych ubezpieczeń, będących niejako dodatkiem do polisy obowiązkowej. Zakres ubezpieczenia OC jest określony w ustawie z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, dlatego nie ma różnicy w zakresie ubezpieczenia i sumie gwarancyjnej pomiędzy polisami u poszczególnych ubezpieczycieli. Różnica może się jednak pojawić w cenie oraz ubezpieczeniach dodatkowych. Chcąc wykupić polisę OC, które dobrze ochroni podróżnych i samochód, warto pomyśleć o ubezpieczeniu:

  • NNW, a więc następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • autocasco w wariancie pełnym lub okrojonym - Mini Casco, AC Mini, Smart Casco, itp.,
  • assistance na wypadek awarii auta,
  • kosztów leczenia - w przypadku pobytu w szpitalu na skutek wypadku komunikacyjnego, ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia do określonej w umowie kwoty,
  • szyb i opon,
  • "Zielona karta", na wypadek wyjazdu za granicę.
  Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje te ubezpieczenia wraz z OC. Warto zastanowić się nad ich wykupieniem, ponieważ zwykle nie kosztują wiele, a mogą być przydatne na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Koszt ubezpieczenia OC 24h z dodatkowymi polisami można łatwo wyliczyć, korzystając z kalkulatora lub porównywarki online. Wystarczy podać podstawowe dane samochodu i właścicieli pojazdu, a po wypełnieniu krótkiego formularza, szybko otrzymać atrakcyjne oferty ubezpieczenia.

   

  Ubezpieczenie samochodu wybieraj nie tylko pod względem ceny

  Najtańsze ubezpieczenie OC nie zawsze może się okazać tym najlepszym. Tania polisa da ochronę w zakresie wymaganym przez ustawę, natomiast nie zapewni pomocy w sytuacji nagłej i nieprzewidzianej. Niezależnie od tego, czy kierowca chce wybrać klasyczne ubezpieczenie OC, czy ubezpieczenie OC krótkoterminowe, przy wyborze polisy powinien zwrócić uwagę również na opinie o towarzystwie ubezpieczeniowym, rekomendacje znajomych oraz sposób likwidacji szkody. Warto też zweryfikować, czy można kupić ubezpieczenie online oraz jaki zakres obejmują oferty ubezpieczeń pojazdu mechanicznego.

   

  Ważnym kryterium są również dodatkowe zniżki. Aby je zdobyć, wiele osób decyduje się kupić auto jako współwłaściciel i ubezpieczyć je, licząc, że w ten sposób szybko nabędą przysługujące im zniżki za bezszkodową jazdę. W taki sposób zniżki mogą skompletować nawet osoby nieposiadające prawa jazdy. Więcej na ten temat można przeczytać na http://ubezpieczenie24.org/ubezpieczenie-samochodu-bez-prawa-jazdy/.

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE