Reklama

Monitoring kontrolowany – złośliwość czy konieczność?

Opublikowano:
Autor:

Monitoring kontrolowany – złośliwość czy konieczność? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Prowadzenie firmy bazującej na działalności z wykorzystaniem floty samochodów służbowych to nie lada wyzwanie. Wystarczy chwila nieuwagi by w firmie pojawił się chaos logistyczny, przez który straci się kontrolę nad kierowcami i pojazdami. Lekarstwem na problemy z tym związane może być szeroko rozumiany monitoring GPS, dzięki któremu można sprawować nad wszystkim pieczę i uniknąć zamętu.Urządzenia GPS lokalizujące kierowców i pojazdy oraz dostarczające wielu cennych informacji na temat pracy floty są po to, by kontrolować działalność pracowników, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dzięki nim można uniknąć tragedii, gdy kierowca niespodziewanie zboczy z trasy i straci kontakt z bazą, ukarać nieposłusznego pracownika lub wynagrodzić wykazującego największą lojalność. A to tylko niektóre z sytuacji, w jakich urządzenia GPS się przydają.

Trendy rozwojowe na rynku logistycznym

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, na dzień 30 września 2017 r. branża transportowa zatrudniała 345 tys. osób. Transport wytwarzał w tym czasie 5,8 proc. łącznego PKB Polski, czyli miał w nim zdecydowanie większy udział niż było to w większości krajów europejskich. Ma więc niebagatelne znaczenie dla polskiej gospodarki. Jak się jednak okazuje, ciągle brakuje rąk do pracy. Firmy transportowe wciąż szukają ludzi, którzy chcą pracować za kółkiem. Według raportu Manpower w Polsce może brakować nawet 100 tys. kierowców.

Coraz wyższe standardy

Firmy transportowe ciągle pracują nad usprawnieniem swoich działań. Wprowadzają innowacyjne rozwiązania, dzięki którym mogą usprawnić pracę na miejscu, jak i w terenie oraz podwyższyć jakość świadczonych usług. Jednym z nich jest Vehicle Tracking, oferowany przez firmy takie jak Vision Track, który umożliwia zarządzanie całym przedsiębiorstwem, a także monitorowanie pracy kierowców znajdujących się w trasie.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/.

Miej rękę na pulsie

Systemy monitoringu mogą przynieść firmie więcej korzyści niż Ci się wydaje. Jedną z nich jest obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Otrzymasz bowiem dzięki nim dane o czasie pracy kierowców, punktach postoju czy gospodarce paliwowej, z których będziesz mógł łatwo wychwycić wszelkie odstępstwa od normy. Wskazane dane pozwolą Ci zatem zaplanować wydatki w taki sposób, aby uniknąć tych całkowicie zbędnych, które narażają firmę na straty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE