Reklama

Reklama

Ministerstwo wprowadzi nowy podatek. Zapłacimy wszyscy, średnio nawet 300 zł rocznie. Łatwo go jednak będzie ominąć

Opublikowano: czw, 31 sie 2017 10:50
Autor:

Ministerstwo wprowadzi nowy podatek. Zapłacimy wszyscy, średnio nawet 300 zł rocznie. Łatwo go jednak będzie ominąć - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Polak używa 300 foliówek w ciągu roku, Duńczyk-cztery. Nowa dyrektywa, w nadchodzącym roku będzie walczyć z ilością plastikowych toreb.

Reklama

Od 2018 r. możemy spodziewać znacznie wyższych cen za foliowe jednorazówki. Jak do tej pory w Polsce raczej zachęcano do korzystania z materiałowych "siatek". Kilka lat temu na terenie naszego kraju sklepy wprowadziły opłatę za foliówki. Niestety, nie przyniosło to zamierzonego efektu, bowiem statystyka wykazała, że liczba używania plastikowych toreb zmniejszyła się o zaledwie 100 rocznie na jednego obywatela. To wciąż niezadowalający wynik. Obecnie 300 jednorazówek przypada rocznie na jednego Polaka. W skali europejskiej, jest to olbrzymi wynik, gdyż w większości krajach Unii Europejskiej wynik plasuje się w okolicach stu, natomiast w Niemczech zaledwie kilkadziesiąt.

Są również kraje, w których za używanie nieekologicznych "siatek" grozi do 4 lat więzienia, bądź wysoka grzywna. Jednym z takich miejsc jest Kenia, bowiem jednorazówki przedostają się do ścieków wodnych i zagrażają zdrowiu i życiu zwierząt oraz ludzi. W jej ślady poszły władze Francji, które także wprowadziły kary grzywny.

W przyszłym roku nasze Ministerstwo Środowiska chce wprowadzić opłatę recyklingową za reklamówki. Będzie to coś w rodzaju podatku ustalonego przez ministrów. Kwota ta nie powinna przekroczyć jednego złotego za każdą plastikową siatkę. Nadal pozostaną darmowe jednorazówki przeznaczona na owoce i warzywa.

Zmiany jakie mają nastąpić związane są z dyrektywą unijną.

Źródło: www.tvn24.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    grammarnazi

    cieków