Magnes neodymowy do łowienia – jak dobrać odpowiedni?

Opublikowano:
Autor:

Magnes neodymowy do łowienia – jak dobrać odpowiedni? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Poszukiwacze skarbów to nie tylko wymysł szeroko pojętej popkultury – to ludzie z pasją, którzy wyposażeni w odpowiedni sprzęt żmudnie przeszukują jakiś obszar – na lądzie lub pod wodą. Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się połowy na magnes neodymowy. To nadal dość niszowe zajęcie, ale coraz częściej można się z nim zetknąć – wyławianie z wody nawet bardzo dużych metalowych przedmiotów robi coraz większe wrażenie. Czujesz, że to zajęcie dla Ciebie i chciałbyś tego spróbować? Sprawdź, jaki magnes neodymowy do łowienia wybrać i jak zająć się tym zadaniem, by przyniosło mnóstwo satysfakcji.

Na czym polega łowienie na magnes neodymowy?

Założenia teoretyczne tego zajęcia są niezwykle proste. Poszukiwania, zwane też połowem, przy użyciu magnesu to po prostu cierpliwe przeczesywanie terenu pod wodą w celu odnalezienia rzeczy, które wykonane są z metalu. W ten sposób można spod wody wyciągnąć mnóstwo śmieci, ale też cennych przedmiotów – woda skrywa wiele tajemnic, ciągle tkwi tam mnóstwo dóbr, na przykład zrabowanych w czasach II wojny światowej, a także zatopionych cennych reliktów jeszcze dalszej przeszłości. Taki magnes przywiązuje się do liny i zanurza go, by mógł przeszukiwać dno – magnes neodymowy do łowienia to rzecz niezwykle silnie przyciągająca wszelkie metale, dlatego można wyłowić nawet przedmioty o wiele cięższe i większe od urządzenia, którym się posługujemy.

Gdzie używany jest i z czego wykonuje się magnesy neodymowe?

Na wstępie warto zaznaczyć, że większość tego rodzaju produktów to właśnie magnesy neodymowe. Nie można jednak powiedzieć, że wszystkie one nadają się do poszukiwań – prezentują różną jakość i służą do wykonywania rozmaitych przedmiotów. Są częścią poszukiwaczy metalu, ale też separatorów, prądnic, silników i innych tego typu produktów. Wykonuje się je z powłoki neodymowo-borowo-żelaznej. W toku produkcji wytwarza się namagnesowaną powłokę, a także powłoki przyciągającą oraz taką, która wchodzi w aktywne działanie wraz z polem magnetycznym.

Magnes neodymowy najlepszy do poszukiwań – czyli jaki?

Jeżeli chcesz rozpocząć poszukiwania najlepszy będzie duży magnes neodymowy, który ma specjalne uchwyty – w ten sposób łatwo zaczepisz go o linę. Warto też, by cała powłoka znajdowała się w odpowiednim opakowaniu – najlepsze jest to ze stali nierdzewnej, a także była otoczona powłoką izolacyjną. W droższych modelach wykonuje się je z żywicy epoksydowej, w tych bardziej budżetowych używa się plastiku w ramach izolacji, choć może to doprowadzić do rozszczelnienia, a to będzie skutkowało zmniejszeniem mocy.

Rozpocznij swoją przygodę z łowieniem na magnes!

Poszukiwanie i łowienie skarbów to zajęcie, które może przynieść naprawdę ogrom satysfakcji. Wybierz duży magnes neodymowy, który jest w stanie pracować pod wodą i wyposażony jest w specjalne uchwyty, o które łatwo zaczepisz karabinki mocnej liny. Jeżeli chcesz szukać dużych przedmiotów, pamiętaj o odpowiednio dużej mocy – im większa, tym większe produkty uda Ci się przyciągnąć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE