Reklama

Kilka powodów, dla których warto kupić opony wielosezonowe

Opublikowano:
Autor:

Kilka powodów, dla których warto kupić opony wielosezonowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Nie każdy kierowca decyduje się na zakup opon wielosezonowych, a część osób wciąż się waha. Dlaczego warto zdecydować się na taki produkt? Dla kogo przeznaczone są tego typu opony? O zaletach wynikających z ich zakupu i użytkowania, a także o podstawowych informacjach na ich temat przeczytasz w tym artykule.

Opony wielosezonowe - co to?

Ogólny podział opon samochodowych wygląda w ten sposób, że dzieli się je na zimowe i letnie. Jest też wersja pośrednia, czyli modele wielosezonowe, które z roku na rok zyskują na popularności. Zazwyczaj mają one oznaczenie w postaci odpowiedniego napisu sugerującego przeznaczenie na każdą porę roku (4 all season) lub symboli śnieżynki, słońca i deszczowej chmury.

Opony całoroczne łączą w sobie zalety modeli na lato i na zimę. Są one przystosowane do jazdy w różnych temperaturach, a przedział ten jest naprawdę szeroki. Opony wielosezonowe są zrobione z mieszanki różnych gum i mają tak zaprojektowany bieżnik, że możliwa okazuje się zarówno bezpieczna jazda w śniegu, jak i po suchym asfalcie. Oczywiście producenci opon całorocznych muszą iść na pewne kompromisy, bo nie da się stworzyć idealnych opon na każdą pogodę, ale mimo wszystko jakość takich modeli jest dla wielu kierowców zadowalająca.

Na pewno decydując się na inwestycję w taki produkt, trzeba dobrze to przemyśleć. Warto sprawdzić, co polecają inni kierowcy i zobaczyć różne opinie. Opony wielosezonowe, które zdobywają dobre recenzje prawdopodobnie sprawdzą się również u Ciebie.

 

Kiedy opony wielosezonowe dobrze się sprawdzają?

Warto jeszcze na chwilę zatrzymać się na podstawowych kwestiach związanych z użytkowaniem opon całorocznych, a dokładniej na tym, dla jakich kierowców są one przeznaczone. Na pewno nie jest tak, że każdy będzie zadowolony z ich zakupu. Jeśli mieszkasz w terenie górzystym lub pełnym wzniesień, wjazd na posesję w trakcie opadów śniegu i niskiej temperatury może stanowić problem nawet z dobrymi oponami zimowymi. Modele wielosezonowe są polecane w szczególności tym kierowcom, którzy poruszają się głównie po płaskim terenie, w mieście, po dobrze odśnieżonych zimą drogach. Do codziennej jazdy na krótkich odcinkach opony wielosezonowe sprawdzą się bardzo dobrze. To odpowiedni wybór dla osób, które mają możliwość, jeśli warunki na drodze byłyby w danym dniu wyjątkowo trudne, przesiąść się do komunikacji miejskiej.

 

Zalety wynikające z zakupu opon całorocznych

Pora przejść do powodów przemawiających za zakupem opon wielosezonowych, a trzeba przyznać, że jest ich całkiem sporo. Jedną z głównych zalet przemawiających za inwestycją w taki produkt jest oszczędność pieniędzy. Jako kierowca musisz zainwestować tylko w jeden zestaw dobrej jakości ogumienia, a nie kupować jeden na sezon letni, drugi na zimowy. Dodatkowo odpadają koszty eksploatacyjne związane z wizytą u wulkanizatora. Zamiana opon z zimowych na letnie lub odwrotnie może kosztować nawet ponad 100 zł, a trzeba to zrobić dwa razy w ciągu roku. Wadą są także kolejki, z którymi zwykle trzeba się liczyć, udając się do takiego miejsca. Z tym też łączy się kolejna zaleta, a mianowicie oszczędność czasu. Nie tracisz go na wizyty u wulkanizatora, skupiasz się też na zakupie jednego zestawu, a nie dwóch, co również jest mniej czasochłonne. Niewątpliwym atutem opon wielosezonowych jest również brak problemu z ich przechowywaniem. Doceniają to w szczególności osoby mieszkające w blokach i mające niewielkie piwnice czy komórki lokatorskie albo nieposiadające w ogóle takiego miejsca. Powiedzenie, że zima zaskoczyła kierowców, jest tak popularne, że chyba każdy je słyszał. Mając opony wielosezonowe, nie trzeba się martwić o to, że nagłe załamanie pogody znacznie utrudni jazdę. Nawet jeśli w danym roku śnieg spadnie niespodziewanie, jako kierowca będziesz mógł nadal czuć się pewnie na drodze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE