Gdzie sprawdzi się kamień?
Dobrze dobrany kamień elewacyjny będzie stanowił ozdobę każdego budynku. Z powodzeniem można go wykorzystać zarówno jako pokrycie fasady w domach jednorodzinnych, jak i wielopiętrowych blokach na nowoczesnych osiedlach. Świetnie sprawdzi się też w budynkach użyteczności publicznej i siedzibach firm. W każdym przypadku sprawi, że elewacja będzie prezentowała się stylowo i elegancko, a przy tym zyska modernistyczny charakter.
Jakie są najważniejsze zalety kamienia elewacyjnego?
Kamień ma szereg zalet, które zapewniają mu przewagę nad zwykłym tynkiem tradycyjnie stosowanym do pokrywania elewacji. Przede wszystkim jest to bardzo trwały materiał, odporny na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Mimo upływu lat cały czas będzie prezentował się równie dobrze, a utrzymanie go w czystości nie będzie wymagało z naszej strony większego wysiłku. Nie trzeba też martwić się o konieczność odświeżania pokrycia elewacji co kilka lat ani stosowaniach specjalnych zabiegów konserwacyjnych, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych tynków.
Na jaki kamień warto się zdecydować?
Oferta firm oferujących kamień elewacyjny jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wygórowane wymagania. Do dyspozycji klientów są kamienie w różnym kolorze i kształcie, dostępne w gotowych płytkach i docinane pod wymiar. Możemy wybierać między łupkiem, kwarcytem, piaskowcem, czy marmurem. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego warto starannie przemyśleć swoją decyzję, zanim ostatecznie zdecydujemy się na którekolwiek rozwiązanie. Bardzo pomocne może okazać się przy tym stworzenie wizualizacji naszego wstępnego projektu i skonsultowanie go z profesjonalnym architektem, który podzieli się z nami swoimi uwagami i fachowymi wskazówkami. Ważne, by elewacja tworzyła spójną całość z pozostałymi elementami otoczenia, takimi jak ogrodzenie, czy elementy małej architektury w ogrodzie.
Z czym połączyć kamień?
Decydując się na pokrycie elewacji kamieniem, warto zastanowić się, z jakimi innymi materiałami go połączymy. Można oczywiście ograniczyć się w swoim projekcie do samego kamienia, jednak zestawienie go z naturalnym drewnem, czy szkłem, zapewni zdecydowanie ciekawszy efekt. Do naszej dyspozycji są też płytki drewnopodobne i beton architektoniczny. W tworzeniu kompozycji z ich wykorzystaniem ogranicza nas tylko własna wyobraźnia i często niestety również zasobność portfela.O tym, ile kosztują poszczególne rodzaje pokryć i czym się między sobą różnią, przeczytaj na blogu Klink.pl. Bogatszy o tę wiedzę będziesz w stanie zaprojektować oryginalną elewację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom, a przy tym nie zrujnuje Twojego budżetu. Wysiłek włożony w przygotowanie odpowiedniego projektu z pewnością zaprocentuje i pomoże Ci w stworzeniu fasady, która już na pierwszy rzut oka będzie wyróżniała się na tle innych i podkreślała indywidualny charakter Twojego domu.