Różne tryby zajęć
Zajęcia w AHE są prowadzone w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, jak i w formule on-line. Ta ostatnia realizowana jest już od 18 lat na działającym w ramach AHE Polskim Uniwersytecie Wirtualnym. Tak więc to nie pandemia spowodowała zainteresowanie się w AHE tą formą kształcenia. W momencie zamknięcia uczelni wszyscy studenci mogli kontynuować od razu zajęcia. Uczelnia była po prostu do tego przygotowana i miała wszystkie niezbędne narzędzia dostępne od ręki w ramach własnej platformy zdalnego nauczania. Akademia jest oczywiście cały czas gotowa na przyjęcie studentów w swoje mury, lecz jeśli sytuacja pandemiczna wymusi utrzymanie kształcenia zdalnego w nowym roku akademickim, uczelnia bez najmniejszych przeszkód będzie kontynuowała zajęcia on-line dla dowolnej liczby studentów. Wirtualne mury PUW opuściło już ponad 20 tys. absolwentów. Na studiach on-line studenci mają całodobowy dostęp do systemu edukacyjnego, gdzie umieszczane są materiały dydaktyczne w postaci prezentacji, skryptów, quizów, nagrań, jak i prowadzone są webinary. Studenci dostosowują naukę do swojego trybu życia, ale muszą w określonym terminie realizować zadawane im prace i projekty. Nauka on-line wygląda w ten sposób, że studenci oprócz pracy na platformie, mają dwa albo trzy zjazdy w semestrze, podczas których odbywają warsztaty w specjalistycznych salach, którymi dysponuje uczelnia. Akademia czeka oczywiście także na chętnych do studiowania w trybie dziennym lub zaocznym. Oferuje możliwość realizacji projektów, udział w działalności organizacji studenckich, a także wyjazdy warsztatowe z wykładowcami. Studenci mogą także liczyć na stypendia w wysokości nawet do 1900 zł. Tegoroczna rekrutacja na studia do AHE będzie przebiegała dwiema ścieżkami. Kandydaci mogą przesyłać wszystkie dokumenty w formie cyfrowej za pośrednictwem wygodnego systemu rekrutacji on-line. Jeśli jednak któryś z kandydatów byłby zainteresowany tradycyjną, stacjonarną formą rekrutacji, to także istnieje taka możliwość, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Korzyści dla studenta
Dużym atutem Akademii jest stworzona tutaj technologia kreatywności. W ramach specjalnych modułów studenci poszerzają swoją wyobraźnię, trenują tworzenie pomysłów i idei. Formułują i realizują projekty, dzięki którym rozwiązują realne problemy społeczno-gospodarcze. To sprawia, że studenci AHE są gotowi do założenia własnego biznesu, łatwiej jest im zdobyć lepiej płatną pracę.
– Wykładowcy przekazują wiedzę opartą na swoim doświadczeniu (zarówno w pracy z dziećmi, jak i dorosłymi), starają się to robić w sposób jak najbardziej przystępny. Dla mnie jako osoby, która dopiero rozpoczynała ścieżkę zawodową było to bardzo cenne. Wśród wykładowców najbardziej podobała mi się ich otwartość na studenta, ciekawość drugiego człowieka, chęć słuchania oraz wymiana doświadczeń. Projekty grupowe, prowadzenie zajęć oraz przygotowywanie prezentacji było sposobem na wykazanie się pomysłowością i kreatywnością, której w pracy nauczyciela nie może zabraknąć – mówi Kinga Szafrańska, absolwentka kierunków pedagogicznych w AHE w Łodzi.
Główna siedziba Akademii wraz z zapleczem dydaktycznym mieści się w centrum Łodzi, w odrestaurowanych, klimatycznych budynkach pofabrycznych. Do kształcenia warsztatowego studenci mają do dyspozycji m.in: studia filmowo-telewizyjne, Centrum Symulacji Medycznej i sale baletowe.
– Uczelnia powstała 28 lat temu. Miałem wtedy marzenie, żeby uczyć twórczości. Próbowałem to robić w swojej poprzedniej uczelni. Tam się to nie udało, chociaż 10 lat zabiegałem o kształcenie właśnie takich umiejętności. Nie wyszło, więc założyłem swoją uczelnię i teraz do niej zapraszam. Studenci w AHE nie tylko zdobywają wiedzę, tak jak we wszystkich innych uczelniach, ale także właśnie umiejętności twórcze. To daje im niezwykłą przewagę na rynku – mówi dr prof. AHE Makary K. Stasiak, kanclerz i założyciel uczelni.
Słowa te potwierdza opinia absolwentki:
– Dzięki studiom na AHE uzyskałam wykształcenie, które pozwoliło mi podjąć pracę w zawodzie, ale również zdobyłam wiedzę merytoryczną, którą wykorzystuje nie tylko w pracy, ale także podczas nagrywania filmików edukacyjnych – Jeżyk dla dzieci, które publikuje w sieci.
Zobacz pełną ofertę studiów w AHE, kliknij TUTAJ.