Czym jest i jak działa pralka przemysłowa?
Urządzeniem, od którego należałoby rozpocząć kompletowanie zestawu maszyn do pralni, jest pralnica przemysłowa. To duża, w pełni zautomatyzowana maszyna przystosowana do pracy w trybie ciągłym. Zadaniem pralki przemysłowej, nazywanej także pralnico-wirówką, jest wykonanie całego cyklu operacji. Pierwszym etapem jest pranie wstępne, następnym pranie zasadnicze, kolejnym płukanie z podwirowaniami, a ostatnim wirowanie końcowe. Na rynku występuje ogromny wybór różnorodnych modeli pralnico-wirówek, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania parametrów urządzenia do potrzeb konkretnego lokalu. Więcej na temat działania i możliwości profesjonalnych pralnic przemysłowych można przeczytać w tym miejscu: www.kannegiesser.pl/maszyny/pralnicowirowki/. W przypadku pralni działających na bardzo dużą skalę (a więc takich obsługujących np. hotele, restauracje czy szpitale) doskonale sprawdzają się natomiast pralnice tunelowe, czyli takie składające się z kilku komór. Posiadanie nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie urządzeń pozwoli konkurować z innymi podmiotami z branży. Dzięki specjalistycznym maszynom pralniczym przyciągniesz klientów szukających usług wysokiej jakości. Trafne skoncentrowanie swoich wysiłków może przynieść szansę na pewny i dobrze prosperujący biznes.
Jaką suszarkę przemysłową wybrać?
Świadczenie kompleksowych usług odświeżania tekstyliów wiąże się z koniecznością zainwestowania w cały zestaw wyspecjalizowanych maszyn. Kolejnym urządzeniem, bez którego nie mogłaby funkcjonować żadna pralnia wodna, jest suszarka przemysłowa. To nowoczesne urządzenie służące do usuwania z wypranej bielizny resztek wilgoci. Suszenie w suszarce polega na wykorzystaniu wymuszonego przepływu powietrza przez bęben, w którym znajdują się wilgotne ubrania. Maszyna jest skonstruowana w taki sposób, że pobiera powietrze z otoczenia i ogrzewa je przy pomocy specjalnej nagrzewnicy. Opcjonalnie suszarka do pralni może być wyposażona w szereg opcji dodatkowych, na przykład rewers bębna (czyli zmianę kierunków obrotu podczas suszenia; zapobiega to nadmiernemu skręcaniu tkanin) czy funkcję cool down (polegającą na stopniowym obniżaniu temperatury wewnątrz bębna; chroni to przed „szokiem termicznym”, który mógłby negatywnie wpłynąć na konstrukcję włókien materiału).
Proces wykańczania odzieży w pralni
Park maszynowy profesjonalnej pralni wodnej może być bardzo rozbudowany. Niezależnie od tego, jak dużą pralnię zamierzasz prowadzić, warto postawić na jak najnowocześniejsze urządzenia. Ostatnim etapem procesu odświeżania garderoby w punkcie usługowym jest tzw. finiszowanie. Obejmuje ono wszystkie czynności związane z wykończeniem tkanin po praniu. Po wyjęciu ubrań z automatu są one prasowane i fasonowane. Prasowanie może odbywać się ręcznie przy użyciu specjalistycznych desek z odciągiem i nadmuchem pary lub automatycznie za pomocą nowoczesnych magli przemysłowych. Fasonowanie polega natomiast na usunięciu zagnieceń oraz wygładzeniu materiału przy użyciu profesjonalnego manekina formującego. Ubrania odprasowane za pomocą manekina wyglądają naprawdę perfekcyjnie. Największe pralnie przemysłowe używają tzw. finiszerów – rozbudowanych tuneli służących do automatycznego suszenia i wygładzania tkanin.