Reklama

Jakie kwiaty najlepiej uprawiać w domu? Doradzamy!

Opublikowano:
Autor:

Jakie kwiaty najlepiej uprawiać w domu? Doradzamy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wnętrze żadnego domu nie wygląda dobrze, jeśli na parapetach poszczególnych pomieszczeń nie ma kwiatów. Ich pozytywny wpływ na mieszkańców jest wieloraki. Cieszą wyglądem, oczyszczają i nawilżają powietrze, wypełniają puste przestrzenie. Przy tym wszystkim, ich uprawa może stanowić świetne hobby. Które jednak kupić do konkretnych przestrzeni mieszkania? Doradzamy, jak z ogromnego wyboru gatunków, wybrać ten najwłaściwsze.

Najpierw zapytajmy gdzie, a potem jakie

Najmniej trudności wiąże się z wyborem kwiatów do salonu czy innych przestrzeni dziennych, jako że zwykle nie występują tam ani bardzo specyficzne warunki, ani specyficzne potrzeby. Popularne są więc na naszych parapetach np. storczyki, które najlepiej rosną przy oknach skierowanych na wschód. Wymagają przesadzania co dwa lata. Często spotykane są też fiołki w różnych kolorach, od bieli, przez róż czy czerwień, aż po niebieski. Źle znoszą zbyt intensywne nasłonecznienie. Zdarza się, że na nasze parapety trafiają także kwiaty egzotyczne, np. aloes, który w naszym klimacie nie poradziłby sobie na zewnątrz.

Niekiedy nie zaleca się umieszczania kwiatów w sypialniach, ze względu na fakt, iż procesy fotosyntezy ustają wraz z dostępem światła i zamiast pochłaniać, uwalniają one dwutlenek węgla. Są jednak gatunki, które będą nam dostarczały tlen właśnie nocą. Jest to wspomniany już aloes, który przy okazji ma np. duże zdolności bakteriobójcze, a także m. in. dobrze czujący się w półcieniu skrzydłokwiat, czy, niestety trudny w utrzymaniu, storczyk lub gerbera.

Kuchnia może być dla kwiatów miejscem trudnym do życia z powodu oparów z gotowanych potraw czy tłustych osadów. Warto jednak rozważyć zapewnienie sobie kilku świeżych ziół. Ponadto poradzi sobie w niej znany nam już skrzydłokwiat, paprocie, czy bluszcze.

Te ostatnie sprawdzą się także w przedpokoju, który ozdabiamy kwiatami rzadko, jako że zwykle brakuje w nim światła. Nadaje się tam też wilczomlecz albo cyprys. Jeśli nasz kwiat w przedpokoju jednak marnieje, można na jakiś czas przestawić go w inne miejsce.

Zadbaj o jak najlepsze donice, a będziesz zachwycony

Kwiaty mogą rosnąć dosłownie wszędzie. Przyzwyczailiśmy się widywać je na parapetach, jednak tam, gdzie przestrzeń na to pozwala, do łask wracają np. stojące w różnych innych miejscach kwietniki. Warto zadbać o jak najdoskonalsze donice nie tylko dla zapewnienia samym roślinom optymalnych warunków, ale także by móc w udany sposób zaaranżować wnętrze. Oferta przeróżnych donic jest dziś ogromna, a niektóre firmy, jak np. TIM-Donice, gotowe są w dodatku wykonywać donice na zamówienie. Oznacza to możliwość idealnego wkomponowania ich w dowolny wystrój, dzięki czemu nasze kwiaty będą mogły być wszędzie, bez ryzyka np. przypadkowego ich strącania przez zwierzęta domowe. Dowolne kształty i wymiary i kolory, a także duży wybór sposobów wykończenia mogą wręcz uczynić z donic jeden z głównych atutów dowolnego wnętrza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE