Reklama

Jaki pług śnieżny do ciągnika o mocy 85 km wybrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jaki pług śnieżny do ciągnika o mocy 85 km wybrać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zima jest okresem, w którym pługi śnieżne są bardzo często widziane na ulicach, mając na celu utrzymane odpowiedniego stanu dróg i chodników na zlecenie samorządu, choć nie zawsze – są one używane przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa i prywatne osoby.

Zima jest okresem, w którym pługi śnieżne są bardzo często widziane na ulicach, mając na celu utrzymane odpowiedniego stanu dróg i chodników na zlecenie samorządu, choć nie zawsze – są one używane przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa i prywatne osoby. Odśnieżanie dróg i chodników odbywa się zwykle za pomocą pługów doczepianych do ciągnika. Jaki pług należy wybrać w przypadku, gdy ciągnik ma moc 85 km? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Odpowiednia wielkość i łatwość montażu

Najważniejszą sprawą w wyborze odpowiedniego pługu do ciągnika o mocy do 85 km jest dobranie odpowiedniego rozmiaru sprzętu, do mocy ciągnika oraz prostota w jego montażu. Zbyt duże pługi mogą być bardzo problematyczne, ponieważ pojazd, do którego montujemy urządzenie, może mieć zbyt małą moc silnika, co przekłada się na niską wydajność pracy obu sprzętów.

Nie tylko wielkość jest ważnym aspektem w wyborze pługu do ciągnika o mocy 85 km. Ważny jest też sposób przyłączenia pługu. Powinien charakteryzować się dosyć dużą uniwersalnością użytkowania, co ułatwia odśnieżanie terenu, mającego nieregularne ukształtowanie.

Najpopularniejsze tryby łączenia pługu do ciągnika to:

  • Pługi z płytami mocującymi, zawierającymi odpowiednie podnośniki,
  • Pługi posiadające trójkątne sprzęgła,
  • Pługi z opcją przełączania elektromagnetycznego,
  • Pługi z trójpunktowym układem zawieszenia.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo korzystania z pługu odśnieżającego. W tym celu, warto zwrócić uwagę na pługi, które mają podwyższoną stabilność korpusu odsłony, głównie dzięki specjalnym zagięciom, znajdującym się w bocznych i górnych powierzchniach osłony pługu. Istotną kwestią jest też odporność na ścieranie, co dość mocno wydłuża żywotność maszyny.

Nie bez znaczenia jest też komfort użytkowania pługu. Zdarza się, że elementy urządzenia odśnieżającego zamarzają, co wydłuża czas, który trzeba przeznaczyć na odśnieżenie konkretnego terenu. W przypadku, gdy chce się pozbyć tego problemu, warto zwrócić uwagę na te pługi, w których klapa sprężynowa jest odporna na oblodzenia.

Obowiązkowe funkcje pługu

Najważniejszymi funkcjami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego pługu do ciągnika, są:

  1. Regulacja kąta nachylenia oraz szerokości ostrza – bardzo mocno zwiększa wydajność sprzętu do odśnieżania.
  2. Regulacja formy pługu – niektóre z dostępnych na rynku pługów do odśnieżania posiadają jedną, stałą formę, chociaż ten typ urządzeń odchodzi powoli w zapomnienie. Nowoczesne pługi do śniegu umożliwiają ustawienie sprzętu w literę V, X oraz Y, co bardzo ułatwia odśnieżanie terenu o nieregularnym ukształtowaniu, a także dostosowanie urządzenia do różnej szerokości dróg.
  3. Odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami – w momencie zakupu pługu warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on dobrą ochronę przed różnego rodzaju awariami. Pod tym względem dobrze sprawdzają się pługi, które wyposażone są w antywibracyjne zaciski, regulowane koła czy odbojniki.
  4. Wysoka wydajność – odpowiednio dobrany pług do odśnieżania, przeznaczony do ciągnika o mocy 85 km powinien charakteryzować się zadowalającą klienta wydajnością, dzięki której odśnieżenie wyznaczonego obszaru jest szybkie i nie wymaga dodatkowych nakładów pracy.

Pługi do ciągnika firmy Tuchel

Niemiecka firma Tuchel Maschinenbau GmbH to renomowany producent pługów śnieżnych, która gwarantuje bardzo wysoką satysfakcje z zakupu i wydajności swoich sprzętów. Lata doświadczenia firmy doprowadziły do stworzenia rozwiązań, które ciężko znaleźć u innych producentów.

Poza niezawodnością w użytkowaniu, sprzęt tej marki charakteryzuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii, bezpieczeństwem eksploatacji i prostym montażem. Producent pługów do śniegu, umożliwia klientom dodanie do zakupionego sprzętu wyposażenia opcjonalnego, co może bardzo usprawnić przeprowadzanie regularnych prac porządkowych, jednocześnie ograniczając ewentualne awarie, które mogą pojawić się podczas długotrwałej eksploatacji sprzętu. Pługi do śniegu do ciągnika firmy Tuchel charakteryzują się też nowoczesnym wyglądem. charakteryzują się też nowoczesnym wyglądem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE