Reklama

Jaki kontener na gruz wybrać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jaki kontener na gruz wybrać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Gruz budowlany to rodzaj odpadu powstającego podczas remontów, ale i rozbiórek. Składa się z pokruszonych materiałów budowlanych, takich jak dachówki, cegły, pustaki, kafle, posadzki, ceramika, kamień itp. Polskie prawo zabrania wyrzucania odpadów tego typu do zwykłych pojemników. Za złamanie tego zakazu grożą kary w postaci mandatu w wysokości do 5000 zł oraz poniesienie kosztów naprawy w przypadku uszkodzenia śmieciarki. Jedynym rozwiązaniem jest tutaj wywóz gruzu w specjalnych pojemnikach na śmieci. Jaki kontener na gruz budowlany należy wybrać, by cała procedura była bezpieczna i zgodna z prawem?

Kontenery na gruz czysty

Często stosowanym rozwiązaniem jest zamówienie kontener na gruz czysty. Jest to mało kosztowne, jednak należy wziąć pod uwagę, że można wrzucić doń wyłącznie określony rodzaj odpadów. Dopuszcza się przede wszystkim czysty gruz betonowy i ceglany, jak również z niewielką ilością glazury, kamieni, piasku, gleby, tynku czy dachówek. Dokładna selekcja odpadów jest w tym przypadku bardzo ważna - zaniedbanie tej kwestii może skutkować odmową odebrania pojemnika lub koniecznością uiszczenia wyższej opłaty za wynajem kontenera (sprawdź wywóz gruzu warszawa cena na stronie internetowej)

Kontener na odpady zmieszane

Opcja ta jest nieco droższa niż wywóz gruzu czystego, jednak umożliwia wyrzucenie także odpadów budowlanych oraz śmieci innego rodzaju, które nie zmieszczą się w standardowym koszu. Kontenery na gruz i odpady zmieszane mogą zawierać gruz ceglany i betonowy, ale także kamienie, tynki, kawałki murów, dachówki, glebę. 
Do 5% całości mogą stanowić też odpady takie jak płyty kartonowo-gipsowe, szklane opakowania, butelki PET czy złom. 

Wywóz gruzu w kontenerach - kiedy warto?

Możliwość kontenerowego wywozu gruzu w Warszawie wykorzystywana jest najczęściej przez firmy budowlane, których codzienna praca wiąże się z powstawaniem dużych ilości tego rodzaju odpadów. Mogą jednak z niej skorzystać także osoby prywatne w przypadku remontów czy niewielkich prac budowlanych.

 
Kontenery na gruz cechuje duża pojemność i wytrzymałość. Koszt takiej usługi zależy przede wszystkim od wielkości zamawianego pojemnika. W przypadku niewielkich remontów, gdzie potrzebny będzie kontener do 5,5 m3 należy nastawić się na opłatę w wysokości około 300 - 350 zł, a przy większych pracach budowlanych i pojemnikach około 7 m3 cena waha się między 400 a 500 zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE