Reklama

Jaki kamień wybrać na pomnik?

Opublikowano:
Autor:

Jaki kamień wybrać na pomnik? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wybór pomnika dla ukochanej osoby to smutna chwila, jednak należy wtedy przezwyciężyć emocje i dokonać najlepszego wyboru. Tym bardziej że rodzaj kamienia zawsze będzie wpływać na dwa niezwykle istotne aspekty, po pierwsze na trwałość pomnika, a po drugie na jego wizualny efekt. Zatem jaki kamień wybrać, aby mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru?

Cena nie zawsze równa się jakości

Jednym z najdroższych kamieni, z których wykonywane są pomniki i nagrobki jest marmur. Powszechnie przyjęło się przekonanie, że ten materiał jest najszlachetniejszy i bardzo dobrze wygląda wizualnie, dlatego wiele osób dążyło do tego, aby postawić swoim najbliższym pomnik z marmuru. W praktyce takie rozwiązanie okazało się bardzo łudzące. Kiedy weźmiemy pod uwagę nasz klimat, marmur okaże się bardzo nietrwałą skałą wapienną, która w trakcie mrozów jest niestety narażona na erozję. Dlatego większość firm obecnie odchodzi od marmuru.

Gdzie warto zamówić pomnik dla ukochanej osoby?

Jakość kamienia zawsze jest ściśle związana z tym, jakiego producenta wybierzemy. Dlatego też również na to trzeba zwracać uwagę. Jedną z godnych polecenia firm jest http://www.pomniki.eu/. W przypadku takich firm zyskujemy pewność, że zakupiony pomnik będzie wykonany z kamienia najwyższej jakości, co w konsekwencji wpłynie na jego trwałość.

Postaw po prostu na sprawdzony granit

Granit to najtrwalszy i jednocześnie najpopularniejszy w Polsce kamień, z którego produkuje się pomniki i nagrobki. Jego popularność wynika również stąd, że jest bardzo odporny na zarysowania, czy też przeróżne uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do marmuru nie zagrażają mu warunki atmosferyczne i nie wymaga systematycznej pielęgnacji.

Inne kamienie

Alternatywą dla granitu może być również piaskowiec. Niestety, kiedy zdecydujemy się na niego, musimy zwracać większą uwagę na pielęgnację pomnika. Jednak, kiedy poświęcimy pewną ilość czasu, zyskamy przepiękny nagrobek na lata. Nie da się ukryć, że jest lepszym, mimo że tańszym materiałem, niż marmur, ale przy okazji też gorszym, niż granit.

Czym, kierować się przy wyborze kamienia na nagrobek?

Podjęcie jednoznacznej decyzji o wyborze kamienia na nagrobek nie jest proste. W końcu każdy z nas ma inne możliwości finansowe i do tego różną ilość wolnego czasu, który można poświęcić na pielęgnację pomnika i nagrobka. Niezależnie od naszej sytuacji życiowej warto sięgnąć po radę co najmniej jednego specjalisty w zakładzie kamieniarskim. Jego opinia powinna być wsparta doświadczeniem i nabytą wiedzą, dlatego, kiedy porównamy ją z powyższymi informacjami, będziemy mogli dokonać najlepszej dla nas decyzji.

Co potem?

Kiedy wybierzemy już kamień i firmę, która wykonana pomnik i nagrobek, trzeba będzie zastanowić jaki kolor oraz kształt powinny one mieć. Przy ustaleniu warto zwrócić uwagę na porady fachowców, ale też można wybrać się na cmentarz i sprawdzić, jak będzie to prezentować się w rzeczywistości. Konieczne będzie zwrócenie uwagi na to, aby sprzątanie grobu było jak najłatwiejsze. Oprócz tego zwróć uwagę na pozostawienie pewnej ilości miejsca na wieńce i znicze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE