Reklama

Jak zadbać o czyste, pozbawione wirusów i bakterii powietrze w gabinecie stomatologicznym?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak zadbać o czyste, pozbawione wirusów i bakterii powietrze w gabinecie stomatologicznym? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Gabinet stomatologiczny jest szczególnie podatny na duże nagromadzanie się zanieczyszczeń, bakterii oraz wirusów. Personel stale narażony jest na kontakt z śliną pacjenta. Ponadto podczas zabiegów wiercenia powstają mikrokropelki aerozoli, w których znajduje się mnóstwo wirusów i bakterii. Dodatkowo często zabiegi stomatologiczne wiążą się z wytwarzaniem zanieczyszczeń takich jak np. pył czy cząstki metali i tlenek glinu. Aby odpowiednio zabezpieczyć gabinet stomatologiczny należy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia oraz wysoki poziom sterylizacji. Niestety nie jesteśmy w stanie sami zapanować nad tym co znajduje się w powietrzu. Skuteczne w pozbywaniu szkodliwych substancji są oczyszczacze powietrza. Optymalnym wyborem będą urządzenia z filtrem HEPA H13 (99.97%) lub HEPA H14 (99,997%).

Oczyszczacz do gabinetu stomatologicznego - Ideal AP 30 PRO

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 30 PRO to model, który bez wątpienia sprawdzi się w gabinecie stomatologicznym. Dzięki wydajności na poziomie 310 m³/h, urządzanie jest w stanie skutecznie oczyścić powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m². W procesie filtracji wykorzystano filtr HEPA, dzięki któremu eliminowane są różnego rodzaju patogeny, w tym także wirusy i bakterie. Ponadto sterować urządzeniem możemy będąc nawet poza domem. Umożliwia nam to aplikacja mobilna.

 

Wolne od zanieczyszczeń powietrze

Proces filtracji powietrza w oczyszczaczu Ideal AP 30 PRO odbywa się na kilku poziomach. Zestaw filtracyjny zawiera 3 filtry:

  1. Filtr wstępny - umieszczony został na samym początku, aby zatrzymywać większe zanieczyszczenia, takie jak pyłki kurzu, sierść czy włosy.

  • Filtr HEPA - stanowi główny etap filtracji. Na tym etapie powietrze oczyszczane jest z najdrobniejszych zanieczyszczeń, w tym głównych składników smogu - pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5.

  • Oczyszczone powietrze przechodzi jeszcze przez filtr węgla aktywnego, gdzie zostają zneutralizowane nieprzyjemne zapachy.

  • Inteligentna praca oczyszczacza

    W trybie automatycznym urządzenie samo dobiera optymalne ustawienia do warunków aktualnie panujących w pomieszczeniu. Jeśli sami chcemy zdecydować o prędkości pracy wentylatora wtedy mamy do wyboru 5 trybów - nocny, niski, średni, wysoki i turbo. O jakości powietrza informuje nas kolorowy wskaźnik. Nie musimy martwić się kiedy filtry przestaną być zdatne do użytku, gdyż poinformuje nas o tym czujnik wymiany filtra. Oczyszczacz został wyposażony także w timer, dzięki któremu możemy zaprogramować pracę. Natomiast za pomocą funkcji Child Lock zablokujemy możliwość zmiany dotychczasowych ustawień.

     

    Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej

    Dzięki aplikacji mobilnej sterować urządzeniem można będąc nawet poza domem. Z jej poziomu mamy dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak: status filtra, blokada rodzicielska, personalizacja trybu auto czy programator czasowy. Aplikacja umożliwia nam dostęp do szczegółowych informacji o stanie jakości powietrza w pomieszczeniu, gdzie pracuje oczyszczacz.

     

    Podsumowanie - Oczyszczacz do gabinetu stomatologicznego Ideal AP 30 PRO

    Ideal AP 30 PRO to oczyszczacz, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m². Dzięki wysokiej jakości zestawowi filtracyjnym, usunie wszelkie najdrobniejsze zanieczyszczenia występujące w gabinecie stomatologicznym. Ideal AP 30 PRO został wzbogacony o wiele dodatkowych funkcji, które wpływają na komfort i wygodę użytkowania. Ponadto aplikacja mobilna zapewnia jeszcze większą kontrolę nad urządzeniem.

     

    Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

     

    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

    e-mail
    hasło

    Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

    Komentarze (0)

    Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

    Wczytywanie komentarzy