Reklama

Jak w prosty sposób dbać o zęby każdego dnia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak w prosty sposób dbać o zęby każdego dnia? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wielu osobom wydaje się, że dbanie o zęby jest skomplikowane i kosztowne. Choć profesjonalne zabiegi stomatologiczne rzeczywiście są dosyć drogie, to jednak sami mamy możliwość zadbać o zdrowie zębów poprzez codzienną ich higienizację.

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo past do zębów. Spora część z nich dedykowana jest osobom, które chciałyby wybielić zęby, niemniej jednak należy pamiętać, że nie będą one dobrym rozwiązaniem dla każdego. Wybielające pasty do zębów mogą bowiem ścierać szkliwo, przez co zęby staną się słabsze. Jaką więc pastę warto wybrać? Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od potrzeb naszych zębów i dziąseł. Osoby, które borykają się z krwawieniem dziąseł, powinny wybrać pastę o działaniu ściągającym. Ci zaś, którzy cierpią na próchnicę zębów, powinni wybierać pastę z dodatkiem fluoru. Wszyscy, którzy borykają się z problemem nieświeżego oddechu, powinni myć zęby pastami antybakteryjnymi. Jeżeli nie wiemy, która pasta najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, poprośmy o poradę lekarza stomatologa bądź higienistkę stomatologiczną. 

Zdecydowana większość z nas używa szczoteczek manualnych, które nieprecyzyjnie czyszczą nasze zęby. O wiele lepszym wyborem są szczoteczki elektryczne bądź szczoteczki soniczne. Polecają je również lekarze stomatolodzy. Tego rodzaju szczoteczki są w stanie dotrzeć nawet do przestrzeni między zębowych i oczyścić je dokładnie z zalegających resztek pożywienia. Należy pamiętać, że w przypadku szczoteczek sonicznych lub elektrycznych obowiązuje taka sama zasada, jak w przypadku szczoteczek manualnych - główki wymieniamy średnio co miesiąc, dla lepszej higieny jamy ustnej. Warto jednak wyposażyć się w jedną sztukę dobrej szczoteczki manualnej, gdyż przyda nam się ona do mycia zębów, gdy znajdujemy się poza domem. Pamiętajmy, że zęby powinniśmy myć po każdym posiłku, a nie tylko rano i wieczorem. 

Płyn do płukania jamy ustnej

Płyny do płukania jamy ustnej zyskują coraz większą popularność. Niektórzy traktują je jako odświeżacze oddechu i płuczą nimi zęby, gdy nie dostępu do pasty i szczoteczki. Niemniej jednak przepłukanie jamy ustnej płynem powinno wieńczyć każde mycie zębów, także poranne i wieczorne. Do wyboru mamy wiele płynów, jednak starajmy się wybierać takie, które nie mają dodatku alkoholu. Dobrze jest zainwestować w płyn o właściwościach ściągających - choć są one nieco droższe od zwykłych, doskonale koją dziąsła, które mogły zostać nadszarpnięte szczoteczką. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE