Reklama

Jak sprawić, by zaangażowanie dzieci w naukę podczas zajęć wzrosło? Sprawdź nasze porady!

Opublikowano:
Autor:

Jak sprawić, by zaangażowanie dzieci w naukę podczas zajęć wzrosło? Sprawdź nasze porady!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Kto kiedykolwiek pracował z dziećmi ten wie, że czasami niezwykle trudno jest zainteresować je omawianym tematem. Ich wyobraźnia zawsze szaleje, trudno usiedzieć im w miejscu i skupić się na jednej rzeczy, ponieważ chcą poznawać świat, a nie lubią się ograniczać. Jak więc sprawić, aby łatwiej było im się skupić i ich zaangażowanie w szkole na zajęciach wzrosło? Nie jest to łatwe zadanie. Każde dziecko jest inne, dlatego nie ma uniwersalnych sposobów. Warto jednak pamiętać o paru kwestiach.

Dzieci nie mogą usiedzieć w miejscu? Przede wszystkim sprawdź, czy jest im wygodnie

Gdy dzieci nie potrafią skupić się na zajęciach często obwiniamy sposób ich wychowania lub charaktery. Jednak gdy taka sytuacja ma miejsce warto sprawdzić, czy przyczyna nie leży na przykład w szkolnych ławkach. Dzieci często skarżą się, że krzesełka nie należą do najwygodniejszych. Wielu dorosłych ignoruje ten temat myśląc, że tak już powinno być – w końcu komu może być wygodnie na takim twardym siedzisku? Otóż rzeczywistość wygląda tak, że większość z nich powinna być przystosowana do tego, aby po wielu godzinach przy szkolnej ławce nie odczuwać dyskomfortu. Gdzie pojawia się problem? Często meble szkolne dobierane są hurtowo – mniejsze egzemplarze dla najmłodszych, większe dla starszych. A przecież jak wiadomo w jednym roczniku są niskie, jak i bardzo wysokie osoby. I powinniśmy dobrać krzesełka odpowiednio do ich wzrostu. W ofercie sklepu z meblami i artykułami szkolnymi Cezas Glob znajdziemy regulowane krzesełka i ławki, dzięki którym dopasujemy je idealnie do każdego dziecka. A oczywiście wygoda idzie w parze ze wzrostem skupienia i zaangażowania na zajęciach.

Każdy temat lekcji można przestawić w ciekawszy sposób

Dzieci zaczynają się nudzić w momencie, gdy coś staje się monotonne. Dlatego podczas zajęć nie wchodzi w grę opowiadanie i tłumaczenie stojąc spokojnie przy tablicy bądź przechadzając się między ławkami. Jeżeli natomiast przestrzeń wokoło nich ciągle będzie się zmieniać to zainteresowanie nie zmaleje. Jak to zrobić, gdy mamy pod opieką co najmniej kilkanaścioro uczniów? Świetnie sprawdzają się tutaj akcesoria i pomoce dydaktyczne. Gdy tłumaczymy kwestie związane ze światem to warto każdemu dziecku dać globus, aby z bliska mogło podziwiać omawiany temat. Jeśli uczymy ich słów w obcym języku fajnie jest użyć kolorowej kredy i pisać bądź rysować w taki sposób, by wszystkie informacje były nie tylko przejrzyste, ale też przyciągały wzrok. Dużą pomocą będzie tutaj tablica kredowa z właściwościami magnetycznymi – dzięki temu będziemy mogli przyczepiać do niej rysunki, infografiki, mapy świata i wiele innych rzeczy. Jeśli organizujemy zajęcia plastyczne to niesamowitym urozmaiceniem byłyby sztalugi, na których dzieci mogłyby rysować. Takie pomoce dydaktycznie, a także meble szkolne oraz tablice kupisz między innymi w sklepie internetowym Cezas Glob, gdzie oferują szeroki wybór wyposażenia szkolnego i biurowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE