Reklama

Jak przyspieszyć proces pakowania przesyłek w firmach handlowych?

Opublikowano:
Autor:

Jak przyspieszyć proces pakowania przesyłek w firmach handlowych? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Prowadzisz działalność handlową i opierasz sprzedaż o internetowe kanały? Jeżeli dystrybucja towarów dla twoich klientów odbywa się głównie wysyłkowo, warto zastanowić się, jak usprawnić i przyspieszyć proces, aby zaoszczędzić pieniądze i czas, który pracownik poświęca. Jesteś ciekawy, co możesz zmodyfikować? Koniecznie sprawdź!

Oznaczanie stanów magazynowych - w jaki sposób można usprawnić?

Jedną z wielu bolączek w magazynach jest chaos związany z układaniem towarów i ich późniejsze szukanie. Gdy przybywa on od producenta, najczęściej mieści się w identycznych kartonach, jak pozostałe produkty. Łatwo się w nich pogubić, a ich odnalezienie przez pracownika magazynu może zużyć zbyt dużą część roboczego dnia. Są to stracone pieniądze i opóźnione kolejne przesyłki. Tutaj przyda się znakowanie opakowań, które czekają na swoich klientów. Proste i sprawdzone metody, które pozwolą na znaczące zmiany. Urządzenia - m.in. drukarki przemysłowe oraz etykieciarki można zakupić prosto od https://coleman.pl/etykieciarki.

To jednak nie wszystko. Magazyn powinien być odpowiednio zaprojektowany, który w ergonomiczny sposób pozwoli na przygotowywanie przesyłek przez pracownika. Przestrzenie, właściwe oznaczenia na półkach (tutaj skorzystaj z znakowania laserowego). Być może są to proste rozwiązania, ale takie zawsze są najlepsze!

Optymalizacja procesu pakowania

Kolejnym obszarem, który może opóźniać czas realizacji zadań, a i wysyłkę towarów jest pakowanie paczek. Proces składa się z kilku elementów - przygotowania produktów, umieszczenia w kartonie, wygenerowaniu zlecenia wysyłki, druku adresu, włożenia w kangura i kontroli poprawności danych. A co, jeżeli można to skrócić o co najmniej trzy elementy? Etykieciarki przemysłowe pozwolą szybko drukować etykietę na paczkę, zgodną ze standardem ustalonym z przewoźnikiem. Wszystkie dane będą przesyłane z formularza zamówienia do programu, który finalnie wydrukuje gotowy dokument przewozowy z klejem z drugiej strony. Wystarczy ściągnąć zabezpieczenie i gotowe!

Być może są to proste rozwiązania, jednak często takie są najbardziej efektywne. Poza tym, łatwo przeszkolić personel, aby wykonywali prace według określonych schematów. Obniży się odsetek błędów, natomiast liczba przygotowanych paczek powiększy się!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE