Reklama

Jak odzyskać dług od Klienta? Krótki poradnik windykacyjny!

Opublikowano:
Autor:

Jak odzyskać dług od Klienta? Krótki poradnik windykacyjny! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Jeśli kontrahent odchyla się od płacenia zobowiązań, to powinniśmy, jak najszybciej rozpocząć działania zmierzające do odzyskania należności. Warto zaznaczyć, że ściąganie zadłużenia nie jest prostą sprawą, dlatego warto wiedzieć kilka kluczowych informacji na ten temat. Stworzyliśmy krótki poradnik windykacyjny, opisaliśmy w nim poszczególne kroki, które powinieneś podjąć w pierwszej kolejności w celu odzyskania długu.

Spróbuj porozumieć się z kontrahentem!

Pierwszym krokiem jest windykacja polubowna. Jest to próba zawarcia porozumienia z Klientem i przekonania go do spłacania określonej kwoty na zaproponowanych przez nas warunkach. Negocjacje odbywają się bez ingerencji sądu, a na przekonywaniu kontrahenta do uregulowania zobowiązań. Na początku o spłaceniu długów, wierzyciela możemy informować poprzez kontakt osobisty, telefoniczny lub e-mailowy. Dobrym rozwiązaniem będzie wystosowanie wezwania do zapłaty zobowiązania oraz poinformowanie o wystawieniu długu na giełdzie. Ten ostatni argument wykorzystujemy na końcu, gdy próby nawiązania ugody są bezskuteczne. Jak wyglądają dalsze czynności? Po zapoznaniu się z sytuacją finansową dłużnika i udanej negocjacji z kontrahentem, doprowadza się do porozumienia. Ustalane są zasady spłacania należności, w tym wysokość i terminy rat. Warto zaznaczyć, że windykacja polubowna wiąże się z o wiele niższymi kosztami. Jednak podkreślmy, że takie działania nie zawsze przynoszą zamierzone skutki. - Jeśli dana osoba nie spłaca zobowiązań, to może być to dla nas znak, że posiada kłopoty finansowe. Etap polubowny jest bardzo ważnym elementem w windykacji przedsiębiorstw. Pamiętajmy, że podejmowane działania zmierzające do odzyskania należności, trzeba zacząć, jak najszybciej – mówi specjalista z Kancelarii AIF. Więcej informacji na temat windykacji polubownej można znaleźć na stronie internetowej: https://www.aif.com.pl/windykacja/ .

Sięgnij po przepisy prawne i odzyskaj pieniądze!

Jeśli windykacja polubowna nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, w takiej sytuacji powinniśmy skierować sprawę na drogę sądową. Dzięki temu, uzyskamy prawomocny wyrok, który pozwoli nam na podjęcie dalszych działań, a co się z tym wiąże, uzyskamy możliwość skorzystania z usług komornika. Jak wyglądają poszczególne etapy windykacji sądowej? Na samym początku sporządzany jest pozew przeciwko kontrahentowi. Jeśli mimo korzystnego dla nas wyroku, dłużnik nadal nie będzie chciał spłacać zobowiązań, wtedy pozostaje nam skierowanie sprawy do komornika. Wszczęcie egzekucji komorniczej rozpoczyna się od uzyskania tytułu wykonawczego, a więc zazwyczaj nakazu zapłaty opatrzonego klauzulą wykonalności. Taki dokument, należy złożyć do komornika wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji z majątku dłużnika. W piśmie powinny znaleźć się informacje o wysokości wierzytelności oraz sposobach prowadzenia czynności windykacyjnych. Odzyskiwanie należności jest długim procesem, który wymaga od nas odpowiedniej wiedzy prawniczej. Jeśli chcemy być pewni tego, że nasza sprawa jest prawidłowo prowadzona, to warto postawić na specjalistów, którzy kompleksowo się nią zajmą. Profesjonalne działania prowadzone przez cieszącą się uznaniem kancelarię, jest gwarancją na odzyskanie należności od dłużników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE