Reklama

Jak działa Google Jamboard i jak może usprawnić działanie Twojej firmy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak działa Google Jamboard i jak może usprawnić działanie Twojej firmy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Firmy w coraz większym stopniu stawiają na narzędzia i technologie, które umożliwiają im prowadzenie biznesu w formie zdalnej, zatrudniając pracowników z dowolnego miejsca na świecie. Szefowie, kierownicy i dyrektorzy stoją przed zadaniem znalezienia takich narzędzi, które zoptymalizują pracę wykonywaną nierzadko w różnych częściach kraju czy świata. Jednym z takich narzędzi jest Google Jamboard.

 

Jak działa Google Jamboard?

Jamboard wygląda jak duża interaktywna tablica dla dzieci, na której można rysować i modyfikować swoje pomysły. Tablica zawiera wielkoformatowy 55-calowy monitor z ekranem dotykowym w rozdzielczości 4K z szerokokątną kamerą internetową 1080px o częstotliwości odświeżania 60 Hz. Wzdłuż prawej i tylnej części monitora znajduje się szereg portów, w tym USB typu C, USB 3.0, HDMI 2.0, wejście Ethernet oraz złącze audio Sony i Philips Digital Interface Format.

Jamboard działa w niestandardowej wersji systemu operacyjnego Android Marshmallow. Łączy oprogramowanie Google G Suite z dostępem do zawartości tablicy za pośrednictwem aplikacji na Androida i iOS. Obsługuje komunikator internetowy Hangouts dzięki wbudowanej kamerze HD, mikrofonowi i głośnikom. Jak działa Google Jamboard i jak może usprawnić działanie Twojej firmy?

 

Jamboard pozwala zaoszczędzić czas

Tradycyjne tablice były projektowane w celu przechowywania wiedzy na powierzchni wielokrotnego użytku. Głównym problemem jest to, że uczestnicy muszą przerwać to, o czym mówią, aby wymazać tablicę, gdy się zapełni lub zrobić zdjęcia w różnych miejscach podczas spotkań i po ich zakończeniu.

Dzięki integracji z G Suite Jamboard automatycznie zapisuje każdą sesję jam session w chmurze, ułatwiając pobieranie i udostępnianie zawartości współpracownikom i innym zainteresowanym. Nie ma potrzeby robienia zdjęć.

Ponadto nie ma już potrzeby wymazywania, co jest całkiem proste, ponieważ pracownicy mogą po prostu przesunąć część zawartości w inne miejsce. Tablice Jamboard zapewniają nieograniczone zasoby przestrzeni do tworzenia pomysłów i innych metod współpracy.

Jamboard wyposażony jest w dodatkowe narzędzia takie jak AutoDraw, rozpoznawanie pisma odręcznego, obiekty clipart i dostęp do treści internetowych, co pozwala zespołom w bardziej optymalny i efektywny sposób pracować, oszczędzając czas i wysiłek. Pracownicy spędzają mniej czasu na przekazywaniu wskazówek, a więcej na wykonywaniu zadań.

 

Jamboard to oszczędności

Nieefektywna komunikacja i współpraca kosztuje firmy znaczne sumy w postaci utraconej produktywności. Google Jamboard może obniżyć koszty podróży pracowników, ponieważ zmniejsza potrzebę osobistej komunikacji. Używana jako narzędzie do wideokonferencji, GJ jest idealnym rozwiązaniem do komunikacji zdalnej. Umożliwia to współpracującym oglądanie, komunikowanie się i pracę w taki sposób, jakby wszyscy byli w tym samym pokoju.

 

Mniej szkoleń, mniej awarii — więcej funduszy

Dzięki bezproblemowej integracji z G Suite Jamboard zapewnia użytkownikom intuicyjny interfejs, który już znają, skracając czas potrzebny do opanowania urządzenia. Nie ma potrzeby wynajmowania specjalistów i wykupowania szkoleń. Ponadto prostota tablicy cyfrowej ma minimalne szanse na awarie techniczne. Nawet jego akcesoria zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie, ponieważ rysik i gumka nie wymagają parowania ani ładowania Bluetooth, co zwiększa komfort użytkowania.

 

Jamboard — lepsze doświadczenie, większa efektywność

Wiele spotkań jest przerywanych z powodu problemów z technologią lub łącznością — niewłaściwe kody, słaba jakość audiowizualna i przypadkowe rozłączenia. Drobne przerwy mogą prowadzić do dużych problemów. Jamboard minimalizuje to, zapewniając bezproblemową obsługę.

Kalendarz Google automatycznie dodaje prawidłowy kod spotkania do zaproszeń, aby uczestnicy nigdy nie logowali się do niewłaściwego pokoju konferencyjnego. Ponadto Hangouts Meet obsługuje wideo w wysokiej rozdzielczości, a Google ma ponad 2,5 miliona serwerów w 15 centrach danych na całym świecie, co zapewnia lepszą jakość wideo i mniej przerywanych połączeń.

Burze mózgów przyniosą deszcz pomysłów — każdy jam lub sesja może obsługiwać do 20 ram i 50 użytkowników. Wielu z nich może nawet pracować jednocześnie na różnych ramach, co eliminuje potrzebę zmiany tablicy.

Ponadto kopia zapasowa danych znajduje się w chmurze, co ułatwia informowanie zdalnych członków zespołu o tym, co dzieje się w biurze. W przeciwieństwie do tradycyjnej tablicy, którą trzeba sfotografować i wymazać, Jamboard umożliwia użytkownikom swobodny przepływ pomysłów poza salę konferencyjną.

 

Nowy wymiar pracy nie tylko zdalnej

Podsumowując, Jamboard zapewnia oszczędność czasu, łatwość obsługi, oszczędność kosztów w zdalnej współpracy i nowe środowisko pracy dla pracowników. Wprowadzenie tablicy do miejsca pracy to proaktywny sposób wykorzystania cyfryzacji w celu zwiększenia produktywności i zysków poprzez ułatwienie wydajnej i wyższej jakości pracy.

 

Więcej informacji znajdziesz na https://leadership-center.pl/blog/google-jamboard/

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE