Reklama

Inwestycja w telewizor – na co zwrócić uwagę?

Opublikowano:
Autor:

Inwestycja w telewizor – na co zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Kupno telewizora to z reguły spory wydatek wynoszący kilka tysięcy złotych. Nie warto zatem dokonywać tak istotnej inwestycji, nadwyrężając znacząco domowy budżet bez uprzedniej, stosownej selekcji dostępnych produktów. Jednym z istotnych parametrów, na który trzeba niewątpliwie spojrzeć, decydując się na taki czy inny odbiornik okazuje się rodzaj wyświetlacza.

OLED

Bardzo popularnym obecnie typem telewizorów okazują się modele z wyświetlaczem OLED, które posiadają wbudowane specjalne organiczne diody LED-owe mające służyć do emitowania światła. Dzięki nim, z perspektywy widza to gwarancja precyzji uzyskiwanego obrazu, a w szczególności głębokiej czerni i intensywnego koloru. Wyraźnie uwypuklony jest także kontrast a prezentowane na ekranie odcienie barwne nie są degradowane pod kątem. Chyba jedynym, ale za to dość istotnym minusem telewizorów OLED okazuje się ich wysoka cena. Jest to nawet parokrotnie wyższa suma pieniężna niż w przypadku wariantów LCD, których specyfikacja techniczna wydaje się zazwyczaj bardzo zbliżona, o ile nie nawet dokładnie taka sama. Ponadto, cechą charakterystyczną produktów w tej technologii wyświetlania okazuje się ich duża gabarytowość. Przeważnie są to odbiorniki wielkie rozmiarowo, a ściślej – przekraczające 55 cali. Z solidnymi telewizorami OLED znanych marek konsumenci mogą zaznajomić się na stronie bogato zaopatrzonego sklepu sieciowego Net-s.pl.

LCD/LED

Odbiorniki telewizyjne stworzone w oparciu o technologię wyświetlania LCD/LED to nieco korzystniejsze cenowo modele niż wcześniej opisane produkty OLED. To również niezawodna jakość, ale odrobinę starszy „wynalazek”. Cechą typową dla tych telewizorów okazuje się niższy kontrast, widocznie jaśniejsza czerń niż przy OLED oraz degradacja odcieni pod katem. Nie są to jednak mankamenty, które przeciętny Kowalski jest w stanie „wyhaczyć” gołym okiem przy standardowym oglądaniu telewizji. W przypadku wariantów LED, nie ma problemu z wyborem produktu dostosowanego do naszego budżetu przeznaczonego na ten cel oraz indywidualnych preferencji. Rozmaitych modeli tych telewizorów jest naprawdę mnóstwo, a potwierdzeniem tego jest szeroka gama oferty prezentowanej przez wymieniany już serwis Net-s.pl. Dostępne są zarówno telewizory w wersji bardzo małej, jak i wielkie gabarytowo odbiorniki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE