Reklama

Reklama

Imprezy firmowe integracyjne – jak urozmaicić pracę w korporacji?

Opublikowano: śr, 29 kwi 2020 12:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Praca w dużej firmie bywa naprawdę stresująca. Zespół napotyka na problemy, trudności, które często przepłaca własnymi nerwami. Warto więc zastosować pewne techniki rozluźniania atmosfery, a jeśli relacje między pracownikami są świetne – warto je dla pewności wzmocnić! Idealne do tego będą imprezy firmowe integracyjne.

Reklama

Teambuilding, czyli budowanie relacji

Wiele nowoczesnych firm dba o swój zespół na wiele różnych sposobów. Jedną z koncepcji jest teambuilding, czyli budowanie zespołu. Polega to na tworzeniu sytuacji, które spajają zespół, poprawiają relacje międzyludzkie oraz stwarzają pozytywne doświadczenia. W ten sposób pracownicy mogą spojrzeć na funkcjonowanie firmy z zupełnie innej perspektywy, a swoich współpracowników poznać od nowa. Sytuacja w pracy jest nacechowana hierarchizacją, napięciem spowodowanym różnymi sytuacjami, przez co pracownicy znają się wyłącznie z perspektywy zawodowej. Teambuilding umożliwia zawarcie relacji poza pracą, które wpłyną również na jej jakość oraz wydajność. Taką strategię można wdrażać na różne sposoby, a jednym z pomysłów mogą być właśnie imprezy firmowe integracyjne.

gry_terenowe_imprezy_firmowe_integracyjne.jpg
Imprezy firmowe integracyjne – gry terenowe i gry logiczne

Imprezy firmowe integracyjne oczami pracowników

Z perspektywy pracowników firmy taka integracja jest w pewnym sensie oderwaniem się od codziennych obowiązków, nie tylko tych zawodowych, ale także prywatnych. Jeśli zespół dogaduje się dobrze, tym bardziej w firmie znajdą się chętni na taki wyjazd. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać czas, okazję, atrakcje, a przede wszystkim miejsce, w którym odbędzie się integracja. Jakie powinno być to miejsce? To wszystko zależy od tego, ile taka impreza firmowa ma potrwać i jaki jest pomysł na jej organizację. Jeśli jest to wyjazd kilkudniowy, należy wybrać odpowiedni hotel, w którym pracownicy poczują się komfortowo. To będzie dla nich oznaczało, że firma naprawdę się o nich troszczy. Niezwykle ważne są także posiłki – ich jakość, smak i wygląd. Wyżywienie to jeden z bardziej istotnych aspektów wyjazdu. Ważna jest również okolica, czyli co pracownicy zobaczą po przyjeździe na miejsce. Będą zachwyceni, jeśli zmienią otoczenie i klimat. Wyjątkową okolicę oferuje Dwór Korona Karkonoszy, który usytuowany jest u podnóża majestatycznych karkonoskich pasm górskich. Niesamowite widoki, w połączeniu z pięknym hotelem i świetną obsługą na pewno usatysfakcjonują zespół. Imprezy firmowe integracyjne w tym hotelu to połączenie komfortu i relaksu, z aktywnym wypoczynkiem.

wycieczka_w_gory_imprezy_firmowe_integracyjne.jpg
Wycieczka w góry jako pomysł na integrację zespołu

Integracja śmiechem

Zazwyczaj uważa się, że imprezy firmowe integracyjne są na ogół szkoleniem, połączonym z kolacją i tańcami. Ale czy taki pomysł na pewno się sprawdza? Coraz więcej firm decyduje się na naprawdę wyszukane pomysły teambuildingu. Terapia śmiechem jest znana od lat, ale jak wprowadzić ją w szeregi imprezy integracyjnej? Dwór Korona Karkonoszy oferuje znakomite scenariusze imprez, które wprowadzą świetną atmosferę. Konstrukcje budowlane z przeróżnych materiałów, maszyna Goldberga, igrzyska sportowe, szkoła przetrwania, czy turniej kulinarny – wszystkie te pomysły niesamowicie scalają zespół. DKK, dzięki swojej lokalizacji ma możliwość zorganizowania atrakcji nie tylko wewnątrz hotelu, ale również na zewnątrz. To stwarza nieograniczone możliwości kreatywnego podejścia do tematu imprez integracyjnych, tak pożądanych przez pracowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.