Reklama

Gość w dom, Bóg w dom, czyli jak przygotować się na nagłą wizytę?

Opublikowano:
Autor:

Gość w dom, Bóg w dom, czyli jak przygotować się na nagłą wizytę? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Niezapowiedziani goście to miła niespodzianka bywa jednak... krępująca. Bo jak inaczej nazwać nagłą wizytę teściowej, która bystrym okiem lustruje ubrania na fotelach, niestarty kurz bądź niepozmywane naczynia w zlewie? Oczywiście nic nie powie, jednak złe wrażenie zostaje. Jak ustrzec się przed tego typu “wpadkami”? Przede wszystkim warto regularnie sprzątać. Zapraszamy do lektury!

Sztuka sprzątania

Uporządkowanie mieszkania wymaga od nas zaangażowania i wysiłku - zupełnie inaczej niż w przypadku bałaganu, który najczęściej “robi się sam”. Aby posiąść umiejętności wytrawnego sprzątacza, w pierwszej kolejności należy opanować trudną sztukę odkładania rzeczy na miejsce. Jest to bardzo męczące, jednak gdy już opanujemy tę umiejętność (chociażby w stopniu podstawowym) zauważymy, jak pozytywny wpływ ma na nasze życie. Po pierwsze skończy się ciągłe szukanie rzeczy “które na pewno były właśnie tutaj i jakimś cudem zniknęły”. Po drugie porządek będzie znacznie częściej gościł w domu, a tym samym niespodziewani krewni będą przyjmowani w odpowiednich warunkach. Aby opanować sztukę odkładania rzeczy, należy przede wszystkim wiedzieć jakie przedmioty posiadamy i każdemu z nich znaleźć odpowiednie miejsce. Jeżeli więc mamy zbyt dużo niepotrzebnych rupieci, nic dziwnego, że gubimy je we własnym domu. Gadżety, których nie używamy, warto wyrzucić bądź oddać, a te bliskie naszemu sercu przechowywać w pudełkach bądź szufladach. Jak powszechnie wiadomo “czego oczy nie widzą, sercu nie żal” warto więc pochować rzeczy, dzięki czemu stworzymy wrażenie porządku.

Walka z wiatrakami, czyli jak poradzić sobie z kurzem

Aby wrażenie porządku przekuć w prawdziwy i czysty dom, warto pozbyć się kurzu i pyłu z naszych podłóg i regałów. Częste odkurzanie wcale nie rozwiąże sprawy - jeżeli używamy papierowego worka do odkurzacza, który nie zatrzymuje wewnątrz urządzenia roztoczy, pyłków i innych zanieczyszczeń jest to faktycznie typowa “walka z wiatrakami”. Aby pozbyć się kurzu na dłużej, warto zaopatrzyć się w porządny worek syntetyczny np. typu Anti-Odour. Worki syntetyczne produkowane są ze specjalnego mikrowłókna, które jest odporne na urazy mechaniczne np. wciągnięcie płynu bądź ostrych przedmiotów. Ponadto charakteryzują się o 29% lepszą filtracją niż papierowe worki. Oznacza to, że zatrzymują alergeny i pyły wewnątrz odkurzacza. Worki syntetyczne są także bardziej ekonomiczne - zmienia się je 3 razy rzadziej niż te klasyczne. Worki Anti-Odour zatrzymują wewnątrz odkurzacza także nieprzyjemne zapachy, sprawdzą się więc szczególnie w domu wielbiciela zwierząt. Dobrze wyposażony odkurzacz szybko posprząta mieszkanie przed wizytą niezapowiedzianych gości, a zostawi po sobie jedynie powiew świeżości.

Sprzątanie last minute

Jak widać, porządki na ostatnią chwilę nie muszą być stresujące! Wystarczy odrobina samozaparcia (przy odkładaniu rzeczy na miejsce), a także trochę magii w postaci odpowiednio dobranego odkurzacza i worków. Jeżeli jednak nie uda nam się posprzątać na czas zawsze zostaje niezwykle popularny tekst “przepraszam za bałagan”. Bliscy na pewno nie będą przejmować się wnętrzem - przecież przyjechali zobaczyć Ciebie, a nie Twój porządek!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE