Reklama

Reklama

Dofinansowanie na wymianę pieców

Opublikowano: pt, 28 lip 2017 08:29
Autor:

Dofinansowanie na wymianę pieców - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Miasto podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na dofinansowanie wymiany starych pieców grzewczych i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Chodzi o kwotę 1 mln 116 tys. 458 złotych.

Reklama

Na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej został rozpatrzony wniosek miasta o dofinansowanie wymiany starych pieców grzewczych. Po pozytywnej ocenie miasto podpisało umowę z WFOŚiGW. W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji przyznano stuprocentową dotację, o jaką miasto wnioskowało, czyli 1 mln 116 tys. 458 złotych. Środki pozyskane na dofinansowanie wymiany pieców grzewczych i przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej stanowią około 34 procent całości inwestycji. Do bełchatowskiego Urzędu Miasta wpłynęło 171 wniosków o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na łączną kwotę 3 mln 258 tys. 969 zł, co oznacza, że środki własne wnioskodawców będą stanowiły 2 mln 142 tys. 511 złotych. Umowy z mieszkańcami Bełchatowa na dofinansowanie do wymiany źródeł będą podpisywane po sierpniowej sesji Rady Miejskiej, na której to pozyskane środki będą wprowadzone do budżetu Miasta Bełchatowa.

Teraz miasto czeka na oficjalne stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej, która może mieć zastrzeżenia co do kwalifikowalności wydatków poniesionych przez osoby, które dokonały wymiany źródeł ciepła w ubiegłym roku i były zakwaflifikowane do programu KAWKA. RIO sprawdza, czy osoby, które wykonały zadanie inwestycyjne polegające na wymianie źródła ciepła w roku ubiegłym, mogą otrzymać refundację w roku bieżącym. Przypomnijmy, że mimo starań władz miasta Bełchatowa, w sierpniu ub. r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi odstąpił od realizacji programu „Poprawa jakości powietrza KAWKA – likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  MMM

  Dobre chęci i świadomość nie wystarczą - należy wprowadzić całkowity zakaz palenia paliwami stałymi przynajmniej na osiedlach i w centrum. Tak zrobił Kraków i Londyn - już w latach 60 - "... władze wprowadziły całkowity zakaz palenia węglem." Jesteśmy na razie pół wieku za .....

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   MaciekPL

   U nas jest nowy trend palenie śmieciami i butelkami plastikowymi paliwo 21 wieku :)